STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Kwiecień 28 2017 08:25:11   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2017

WOLONTARIAT

PCK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KONKURS RECYTATORSKI
INNE

20 marca 2017 r. po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w cieszącym się długoletnią tradycją  i dużym  zainteresowaniem w całym kraju konkursie recytatorskim.
W eliminacjach miejsko-powiatowych w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu wzięły udział Natalia Mańka z klasy Id oraz Kinga Gardas i Majka Gąsior z klasy Ia. Reprezentantki naszego liceum zaprezentowały niezwykły talent i doskonały warsztat we własnych interpretacjach współczesnej poezji i prozy w 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. W konkursie recytatorskim wzięło udział aż 24 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych.
Życzymy dalszych sukcesów!
I.B.

GALERIA ZDJĘĆ
WYNAJEM LOKALU PRZETARG
INNE


PRZETARG

Dokument do odczytu
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (27.03) - 8

Wtorek (28.03) - 32

Środa (29.03) - 22

Czwartek (30.03) - 14

Piątek (31.03) - 11


POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE 2017
INNE

W dniach 21-22 marca 2017 roku w zespole szkół im. Hugona Kołątaja w Zawierciu odbyły się Targi Edukacyjne. Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne miały własne stanowiska, gdzie mogły się reklamować. Przybyło wielu uczniów z różnych gimnazjów. Panowała przyjazna i miła atmosfera. Nasza szkoła ciesz się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. Uczestnicy targów zadawali wiele pytań dotyczących tego, co dzieje się w szkole. Bardzo podobało im się nasze stanowisko, ale także prezentacja ze strony nauczycieli i uczniów I LO. Mamy nadzieję, że spotkamy wszystkich na dniach otwartych, które odbędą się 22 kwietnia 2017r.! Do zobaczenia!


Galeria zdjęć
WSPÓŁPRACA Z POLITECHNIKĄ CZĘSTOCHOWSKĄ
PROJEKTY

W ramach współpracy naszej szkoły z Politechniką Częstochowską w piątek 17 marca 2017 r. uczniowie zainteresowani fizyką ( kl. IIc i część kl. Ic) uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez tenże Instytut. Były to pokazy doświadczeń fizycznych obrazujące m.in. własności ciał w niskich temperaturach oraz podstawowe zasady zachowania obowiązujące w fizyce i w otaczającym nas świecie. Następnie Żeromiacy zwiedzili pracownię informatyczną oraz pracownie fizyczne, wyposażone w specjalistyczną aparaturę badawczą i sprzęt. Mieli też okazję samodzielnie wykonać doświadczenia w labolatoriach. Dziękujemy pracownikom Instytutu na czele z Panem dyrektorem i zastępcą Politechniki za życzliwe i gościnne przyjęcie i zaprezentowanie uczelni.
E. B.B.

WSPÓŁPRACA Z AJD
PROJEKTY

Współpracy z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie ciąg dalszy. Pasjonaci języka polskiego rozwijają swoje zainteresowania

Od kilku już lat przedstawiciele I LO współpracują z Wydziałem Filologicznym Akademii im. J. Długosza w Częstochowie. Owocem tej współpracy są liczne sesje popularnonaukowe organizowane w Żeromskim. Opiekunkami współpracy są panie Maja Janus i Aleksandra Stolecka. Tym razem 14.03.2017 r. wielbiciele nauk humanistycznych z naszej szkoły wzięli udział w Dniu Otwartym AJD. Gościliśmy na Wydziale Filologiczno- Historycznym tej Uczelni. Uczestniczyliśmy w warsztatach interpretacyjnych :” Teksty rockowe wobec spraw ostatecznych” prowadzonych przez dr hab. Bartosza Małczyńskiego oraz w wykładzie prof. Adama Regiewicza o intrygującym tytule: „Co porabia detektyw w czasie wolnym? O narracjach muzycznych w powieści kryminalnej”. Mieliśmy okazję dyskutować o sposobach wyrażania ekspresji w muzyce rockowej, a także zastanowić się, jaki wpływ na odczytanie powieści kryminalnych mają muzyczne upodobania ich bohaterów. Mogliśmy przypomnieć sobie lub usłyszeć po raz pierwszy utwory takich mistrzów jak: Led Zeppelin, Pink Floyd czy Leonard Cohen. Wizyta w AJD stanowiła również okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną tej uczelni.

GALERIA ZDJĘĆ

O.S.
KANGUR MATEMATYCZNY
NAUKA

16 marca 2017 w naszej szkole 35 uczniów wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych, JUNIOR dla klas pierwszych i STUDENT dla klas drugich i trzecich. Czekamy z niecierpliwością na wyniki.
M.K.

KONSULTACJE 21.03.2017
INNE
O G Ł O S Z E N I E

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje o konsultacjach indywidualnych dla rodziców uczniów.


HARMONOGRAM KONSULTACJI INDYWIDUALNYCH
FILM " POWIDOKI" 14.03.2017 r.
INNE

Powidoki” to ostatni film wybitnego niedawno zmarłego reżysera Andrzeja Wajdy, który mieliśmy okazję obejrzeć we wtorek 14 marca z MOK – y „ Centrum” w Zawierciu. " Powidoki" to hołd oddany znakomitemu malarzowi Władysławowi Strzemińskiemu, który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To inspirujące dzieło o ludzkiej niezłomności.

W filmie obserwujemy ostatni okres życia awangardowego artysty i profesora Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, gdy szanowany artysta, otoczony wianuszkiem studentów, pracuje nad książką „Teoria widzenia”. Jest to dla niego czas tworzenia obrazów opartych na teorii „powidoków”, czyli wrażeń jakie powstają, gdy przeniesiemy wzrok ze słońca na obiekt. Dla "wyzwolonego" już wówczas państwa, to okres umacniania się władzy socjalistycznej a wraz z nią aparatu administracji wdrażającej jak najgorliwiej idee realnego socjalizmu w sztuce. Początkowo nikt nie podejrzewa, że pozycja autorytetu tak ważnego dla polskiej kultury mogłaby być w jakikolwiek sposób kwestionowana. Wszystko jednak zmierza do nieuchronnego starcia jednostki z systemem, którego efekt może być tyko jeden.

SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (20.03) - 6

Wtorek (21.03) - 34

Środa (22.03) - 15

Czwartek (23.03) - 25

Piątek (24.03) - 1


UCZNIOWIE Z PASJĄ - PIOTR GRZESIAK
PROJEKTY

Jesteśmy dumni z tego, że do naszej szkoły uczęszczają uczniowie o wyjątkowych zdolnościach, którzy wciąż rozwijają i doskonalą swoje niezwykłe pasje. Chcielibyśmy pochwalić się niezwykłymi zainteresowaniami uczniów naszej szkoły, dlatego na naszej stronie internetowej będziemy prezentować Żeromiaków, którzy poświęcają czas wolny własnym pasjom, posiadają ciekawe hobby lub przejawiają określone talenty. Poniżej przedstawiamy sylwetkę ucznia - Piotra Grzesiaka, klasa IIId.

Piotr Grzesiak - plakat
Strona 5 z 144 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>