STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Luty 23 2018 03:24:01   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
AKCJA KRWIODAWSTWA 12.01.2018 r.
PCK

Zapraszam 12 stycznia (piątek) na akcję krwiodawstwa

Jak zwykle godz. 9.00

Hala sportowa

Proszę skarbników klas o dostarczenie listy uczniów chętnych do oddania krwi do środy 10 stycznia do biblioteki szkolnej.
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (08.01) - 17

Wtorek (09.01) - 30

Środa (10.01) - 8

Czwartek (11.01) -1

Piątek (12.01) - 23


PODZIĘKOWANIE ZA PROMOWANIE HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
PCK
KOLĘDOWANIE
SAMORZĄD

Dnia 22.12.2017r. przed zaczęciem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie I LO wzięli udział w kolędowaniu. Mogliśmy wysłuchać najpiękniejszych świątecznych piosenek zaśpiewanych jak i zagranych przez Żeromiaków. Po koncercie udaliśmy się na wigilie klasowe. W świątecznej atmosferze opuściliśmy szkołę by spędzić tą przerwę wśród najbliższych i przywitać Nowy Rok z jeszcze większym zapałem.

Galeria zdjęć
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
INNE


Najserdeczniejsze życzenia cudownych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych rodzinnego ciepła i radości.
Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok!

Życzy

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu.


Przypominamy, że po przerwie świątecznej wracamy do szkoły 2 stycznia 2018 r.
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Wtorek (02.01) - 10

Środa (03.01) - 28

Czwartek (04.01) -27

Piątek (05.01) - 23


REAGUJ BO LICZY SIĘ CZŁOWIEK
PROJEKTY
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
INNE

W dniach 18 i i 19 grudnia w I LO odbył się świąteczny kiermasz, z którego dochód przeznaczony był na pomoc rzeczową dla znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej uczniów naszej szkoły. Jak co roku społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania. Przygotowaliśmy ozdoby świąteczne, stroiki, ciasta i sałatki. W sumie uzbierano 770 złotych, za co wszystkim uczestnikom kiermaszu dziękujemy. Fundusze zebrane podczas kiermaszu trafiły już do uczniów naszej szkoły. Za szczery dar serca dziękują organizatorzy kiermaszu. A.S.

Galeria zdjęć
ERASMUS +, PODSUMOWANIE WYJAZDU NA SYCYLIĘ
ERASMUS+

Jak już wiecie nasza szkoła realizuje projekt Erasmus +, który finansowany jest dzięki Unii Europejskiej. Jego celem jest kształtowanie podstaw przedsiębiorczości i kreatywności u współczesnej młodzieży. Dzięki projektowi rozwijamy znajomość języków obcych oraz praktyczne zastosowanie technologii informacyjnych. W projekcie biorą również udział szkoły z Francji, Włoch, Litwy oraz Hiszpanii. Projekt przewidziany jest na dwa lata i będzie kontynuowany do końca sierpnia 2019 roku.
Za nami pierwszy wyjazd za granicę. Mieliśmy przyjemność zwiedzać i poznawać Sycylię. Uczestnikom została przydzielona rodzina. Ja mieszkałam w Canicatti, natomiast Marcelina i Kuba w Racalmuto. Każdy dzień tam spędzony niósł ze sobą nowe historie. Przez cały tydzień towarzyszyła nam wspaniała atmosfera, poznaliśmy niesamowitych ludzi, kraj oraz różnorodne kultury. Podczas wyjazdu poznawaliśmy europejski rynek pracy. Odwiedziliśmy kilka przedsiębiorstw by poznać na jakiej zasadzie funkcjonują. Integrowaliśmy się pracując w grupach, przedstawialiśmy prezentacje oraz dyskutowaliśmy na różne tematy. Zobaczyliśmy jak wygląda tam życie na co dzień. Ludzie okazali się być bardzo otwarci oraz pomocni, obdarzyli nas sympatią i troską. Niczego nam nie brakowało. Bardzo zżyliśmy się z rodzinami oraz ludźmi, których poznaliśmy w tak krótkim czasie. Dla mnie było to cudowne przeżycie. Gdybym mogła, powtórzyłabym to jeszcze raz. Była to jedna z lepszych decyzji jakie podjęłam w życiu. Bardzo zachęcam do wzięcia udziału w takich projektach, ponieważ jest to możliwość na samorozwój oraz poszerzenie horyzontów. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nauczyciele dali nam taką szansę.

Czytaj więcej...

Galeria zdjęć
STEFAN NR 28


Już jest!

Zapraszamy serdecznie do lektury kolejnego numeru gazety szkolnej „Stefan”! (Grudzień2017/nr 28). A w numerze jak zwykle tylko to, co Was Żeromiacy interesuje. Znajdziecie artykuły przedstawiające życie naszej szkoły i nurtujące Was problemy !
Jest tematyka poważna i tematyka rozrywkowa. Mamy garść modowych i makijażowych porad – jak znalazł przed studniówką! Sport, literatura, muzyka, nauka, ciekawostki ze świata i humor – wszystko w jednym numerze! Polecamy na zimowe wieczory!

Do zaczytania! MZ
Warsztaty decoupage - 2017.12.19
INNE

Grudzień to miesiąc świąteczny. Szykujemy się do spotkań z rodziną, bliskimi. Masze kolejne warsztaty pozwoliły nam nauczyć się oraz wykonać prezenty. Tym razem uczyliśmy się decoupage. Wykonywaliśmy prace na desce, szkle. Efekty są piękne. Warsztaty poprowadziła pani Karolina Kindler-Skowronek, która pokazywała nam krok po kroku co należy wykonać. Bardzo dziękujemy za naukę oraz prezentację swoich prac. Miłą niespodzianką była także prezentacja prac naszej prof. Joanny Sierki. Warsztaty zorganizowała Joanna Dziechciarz - Duda.

Galeria zdjęć
Strona 5 z 168 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>