STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 12 2017 15:11:09   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTY







Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
OGŁOSZENIE
INNE
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:



Poniedziałek (20.11) - 18

Wtorek (21.11) - 27

Środa (22.11) - 11

Czwartek (23.11) -32

Piątek (24.11) - 8


ZAJĘCIA NA POLITECHNICE
NAUKA

7 listopada 2017r klasa III E uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej. Po uroczystym powitaniu w auli uczelni przez Dziekana Wydziału uczniowie zostali oprowadzeni po uczelni i zapoznali się z ofertą edukacyjną Wydziału i kierunków znajdujących się na politechnice. Mieli okazję zobaczyć laboratorium mikroskopii, laboratorium optometrii - współczesna diagnostyka okulistyczna i optometryczna oraz inne pracownie laboratoryjne. Zwiedzili również Galerię Sztuki Odlewniczej.
Na zakończenie uczniowie wzięli udział w zajęciach w laboratorium chemicznym pod kierunkiem dr inż. K. Jagielskiej-Wiaderek. Wykonywali samodzielnie doświadczenia chemiczne, których celem było zapoznanie się z zagadnieniami z zakresu chemii ogólnej – reakcje jonowe oraz chemiinieorganicznej –synteza związków nieorganicznych.

GALERIA ZDJĘĆ
BERMUN 2017
KONFERENCJE MUN

Reprezentacja I LO już na obradach w Berlinie - BERMUN 2017 trwa!!!


Galeria zdjęć
" PRZELĘCZ OCALONYCH"
INNE


Po dziesięcioletniej przerwie Gibson wraca na reżyserski stołek z nową siłą. Ostatni jego film - „Przełęcz ocalonych”, opowiada o losach amerykańskiego żołnierza biorącego udział w jednej z bitew II wojny światowej. Historia choć trudna do uwierzenia, to jednak napisana przez życie.
Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmawia noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowadnia jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.

Czytaj więcej...

DARMOWE WARSZTATY Z CERAMIKI.
AKCJA"MAŁY GEST, WIELKI CEL"
INNE
Żeromiacy, dziękujemy!

Podczas przeprowadzonej dzisiaj edycji akcji "Mały gest, wielki cel" udało nam się uzbierać ponad 150 kartek! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem waszego zaangażowania. Dziękujemy za okazane serce, oraz zapraszamy do stałego udziału w naszej akcji. Działamy cały czas na naszym fp:Link akcji. Jeżeli chcecie, możecie się skontaktować bezpośrednio z nami, organizatorkami w szkole lub napisać na stronę. Z chęcią przyjmiemy od was wszelkiego rodzaju kartki i listy do maluchów. Wielkie podziękowania dla Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu za zakup znaczków oraz podarowanie kolorowanek. Razem możemy sprawić wiele radości dzieciakom! Pamiętajcie, dobro zawsze wraca!
Organizatorki akcji
"Mały gest, wielki cel"
Karolina Sobólska
i Karolina Imiołek

Galeria zdjęć
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W JĘZYKU ANGIELSKIM
NAUKA

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w czwartek (16 listopada) na ósmej lekcji (14:10-14:55) w sali 85 odbędą się pierwsze zajęcia pozalekcyjne poruszające tematykę historyczną i prowadzone w języku angielskim. Ich tematem będzie Marcin Luter i początki reformacji. Informacje o terminach kolejnych zajęć będą na bieżąco umieszczane na tablicy ogłoszeń (w pobliżu planu lekcji).
Zapraszam! A.M.

OLIMPIADA PCK
PCK


Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Etap szkolny odbędzie się w czwartek ( 16 listopada ) na 4 godz. lekcyjnej (10.45 - 11.30) w sali nr 56.

Opiekun SK PCK

PATRIOTYCZNE KARAOKE
INNE

14.11.2017 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja patriotycznego karaoke. W tym roku nawet zawitał do nas ułan na koniu. Usłyszeliśmy m.in. Rozkwitały Pąki Białych Róż, Rotę, Przybyli Ułani i wiele wiele innych. Utworom towarzyszyły krótkie informacje o jego genezie, czasami nawet instrumenty uczniów. Były także czytane wiersze w wykonaniu Marty Wojciechowskiej z akompaniamentem Pawła Kowalczyka. Jury miały trudny wybór gdyż wszystkim poszło niesamowicie. Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział, już nie możemy się doczekać przyszłorocznego śpiewania!
P.K.

Galeria zdjęć - Karolina Paprocka

Galeria zdjęć - Julia Dziechciarz
SZLACHETNA PACZKA 2017
SAMORZĄD
Strona 5 z 162 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>