STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Czerwiec 25 2016 09:03:03   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTY


COMENIUS

I LO W PROGRAMIE COMENIUS

I LO W PROJEKCJIE COMENIUS

COMENIUS

Nawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2016

WOLONTARIAT

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
STYPENDIA Z FUNDACJI IM. JERZEGO JUZONIA
INNEMaturzysto!

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia organizuje V edycję stypendiów akademickich. W roku akademickim 2016/2017 Fundacja zamierza przyznać 600 stypendiów wypłacanych w 10 miesięcznych ratach po 500zł.
Jeśli:
1. Zdałeś (zdasz) egzamin maturalny 2015 lub 2016 roku
2. W roku akademickim 2016/2017 po raz pierwszy podejmujesz studia
3. Mieszkasz na terenach wiejskich lub w mieście do 30 tys. mieszkańców
4. Średni miesięczny dochód na osobę w twojej rodzinie 2015r. nie przekroczył w 1110 PLN.

Zapoznaj się z Regulaminem Fundacji i zarejestruj się na naszej stronie

Rekrutacja trwa od 11 lipca do 7 września 2016 roku (do godz. 16.00)
Cała operacja rekrutacji stypendystów odbywa się przez Internet!
Warunki przyznawania stypendiów w regulaminie Fundacji na stronie www.fejj.pl
DZIEŃ OTWARTY 2016
INNE
Od dzień otwarty 2016Dziękujemy wszystkim Gimnazjalistom i ich Rodzicom za tak liczne przybycie na nasz Dzień Otwarty. Mamy nadzieję, że spotkamy się w naszych murach już we wrześniu.Zapraszamy do obejrzenia pierwszej fotorelacji!!!
UCZNIOWIE Z PASJĄ - MARTA SKOWRON
PROJEKTY
Jesteśmy dumni z tego, że do naszej szkoły uczęszczają uczniowie o wyjątkowych zdolnościach, którzy wciąż rozwijają i doskonalą swoje niezwykłe pasje. Chcielibyśmy pochwalić się niezwykłymi zainteresowaniami uczniów naszej szkoły, dlatego na naszej stronie internetowej będziemy prezentować Żeromiaków, którzy poświęcają czas wolny własnym pasjom, posiadają ciekawe hobby lub przejawiają określone talenty. Poniżej przedstawiamy sylwetkę pierwszej uczennicy - Marty Skowron, klasa IIId.

Marta Skowron - plakat
UCZNIOWIE Z PASJĄ
PROJEKTY

Uczniowie z pasją
To nowy projekt Żeroma, w którym zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do przedstawienia swoich pasji.
Jeśli masz pasję, hobby, które Cię rzeczywiście pochłania, odkryj swój talent na tle szkoły, zaprezentuj się, będziemy Cię promować. Jeśli wiesz, że Twój kolega, koleżanka zajmuje się czymś ciekawym, oryginalnym zgłoś go/ją do Pani prof. Joanny Dziechciarz – Dudy. Gwarantujemy sesję, wywiad z Tobą oraz przedstawienie Twoich pasji w nowo powstającej Galerii „Uczniów z pasją”.
Nie chowaj swoich uzdolnień tylko dla siebie, pochwal się nimi innym. To jest miejsce dla Ciebie

DZIEŃ OTWARTY 2016

HARMONOGRAM DNIA OTWARTEGO

II MIEJSCE - KONKURS OGÓLNOPOLSKI "Z ENERGETYKĄ W PRZYSZŁOŚĆ"
NAUKA

21 kwietnia 2016r. w Szkole Głównej Biznesu odbył się finał VII Konkursu Ogólnopolskiego „Z energetyką w przyszłość”.

Nasi uczniowie: Aleksandra Małoszewska i Sebastian Ikrzak zdobyli II miejsce.

Opiekun:Elżbieta Bigajczyk - Budak
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (25.04) - 18

Wtorek (26.04) - 6

Środa (27.04) - 12

Czwartek (28.04) - 8

Piątek (29.04) - 13

GRATULUJEMY !!!
I ZNOWU NA "PUDLE"
SPORT
Od 22 kwietnia 2016


Od kilku lat nasza drużyna piłkarzy ręcznych „meldowała” się systematycznie w finałowych zawodach Licealiady Województwa Śląskiego w piłce ręcznej. W bieżącym roku zawody finałowe rozegrane zostały w miniony czwartek w hali sportowej Olimpii Piekary Śląskie. Na turniej jechaliśmy z nadzieją na medal, ale zawsze trzeba swoją wartość udowodnić na boisku! Jak się okazało na miejscu, do turnieju zakwalifikowały się drużyny: I LO z Mysłowic, V LO z Bielska-Białej, I LO z Zawiercia i I LO z Piekar Śląskich. Los sprawił, że w pierwszym spotkaniu mieliśmy zagrać z drużyną z Mysłowic. Po emocjonującej i wyrównanej walce nasi chłopcy nieznacznie ulegli rywalom, a w innym meczu Piekary zdecydowanie pokonały szczypiornistów z Bielska-Białej. Walka o brązowy medal miała się więc toczyć pomiędzy drużynami z Zawiercia i Bielska-Białej. Pojedynek rozpoczął się od szybkich kontrataków Bartosza Smagi zakończonych efektownymi i skutecznymi rzutami ze skrzydła oraz nietuzinkowych zagrań Krystiana Ostroucha.

Czytaj więcej...
"BEZPIECZNIE ZAKRĘCENI" - SPOTKANIE
PROJEKTY
Od DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA 2016

W dniu 21.04.2016 w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu edukacyjnego „Bezpiecznie zakręceni”. Tematyka dzisiejszego spotkania dotyczyła: odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy, substancji niebezpiecznych m.in. dopalaczy, narkotyków. Zajęcia prowadzili przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji region IPA Zawiercie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, trener Klubu Sportów Walki „ARASHI”.
Serdecznie dziękujemy za przeprowadzone zajęcia i do zobaczenia na następnych warsztatach.

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2016
INNE
Od 22 kwietnia 2016

Jak co roku nasi uczniowie mogli uczestniczyć w Dniu Przedsiębiorczości. Trzynasta edycja programu odbyła się 20 kwietnia 2016 r. pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Tego dnia 20 uczniów I LO uczestniczyło w praktykach zawodowych w instytucjach naszego powiatu.
Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.
Odbycie jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikuje plany edukacyjne, wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, a także daje możliwość pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.
Dziękujemy Dyrektorom: Starostwa Powiatowego, Powiatowego Urzędu Pracy, Szpitala Powiatowego, Przedszkola Integracyjnego nr 3, Urzędu Miejskiego w Zawierciu oraz Opiekunom praktyk za miłe przejęcie i merytoryczne przedstawienie pracy na poszczególnych stanowiskach.
Więcej informacji:
www.zawiercie.powiat.pl

Opiekunki praktyk: Ewa Warzyńska i Marta Skrzypiciel

SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII 2016
INNE

15 kwietnia 2016 r. po raz kolejny nasi uczniowie postanowili zmierzyć się już w finale konkursu z pułapkami polskiej ortografii. W pierwszym etapie - czyli w eliminacjach - kilkunastu śmiałków z własnej, nieprzymuszonej woli zadeklarowało chęć udziału w dyktandzie, by napisać z tekst o kataryniarzu Ambrożym. Do zmagań o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii zakwalifikowało się sześciu uczestników, dla których polska pisownia i interpunkcja nie stanowi większego problemu. Tekst „Katedra”, jak i poprzedni, dostarczył wielu emocji.
Laureatką szkolnego konkursu i jednocześnie Mistrzem Ortografii I Liceum Ogólnokształcącego w 2016 roku została Dominika Smoleń z klasy IIIa.
Równie dobrze poradziły sobie: Katarzyna Wnuk z klasy III d oraz Julia Ćwiklińska z klasy Ie.
Konkurs miał głównie na celu kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, ale przede wszystkim okazał się być dla uczniów formą zabawy z ortografią.
Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody 29 kwietnia podczas ceremonii zakończenia roku szkolnego klas trzecich.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizator: Iwona Borecka

Strona 5 z 123 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>