STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 24 2016 22:00:47   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2017

WOLONTARIAT

PCK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wycieczka do SUM
WYJAZDY

Szkolna grupa PCK wraz z paniami: prof. A. Łączkowską, prof. B. Pustułką i prof. J. Dziechciarz-Dudą 8 września wyruszyła w kierunku Katowic. Celem wycieczki było Centrum Symulacji Medycznej. Na miejscu utworzono grupy, którymi opiekowali się pracownicy CSM oraz studenci. Uczniowie mogli się sporo od nich dowiedzieć, m.in.: jak „kroić” żabę (komputerowo), w co wyposażona jest karetka, na jakich symulatorach ćwiczą studenci medycyny i jak one działają, jak korzystać ze stetoskopu oraz co pokazuje kardiogram. Ponadto możliwa była analiza różnego typu przypadków medycznych u człowieka przy użyciu nowoczesnego sprzętu.
Wycieczka sprawiła, że wszyscy wrócili z uśmiechem na twarzy i gotowymi planami na przyszłość.
O. J., J. Ć.

Galeria zdjęć
ZEBRANIA Z RODZICAMI WRZESIEŃ 2016

O G Ł O S Z E N I E

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje uczniów o planowanym terminie spotkań dyrekcji szkoły oraz wychowawców klas z rodzicami uczniów.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI

NARODOWE CZYTANIE 2016
PROJEKTY

To już kolejna V ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie 2016, ogłoszona przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w której nauczyciele I LO oraz nasze uczennice: Oliwia Janowska i Julia Dziechciarz aktywnie wzięli udział. Na muszli koncertowej w Parku Miejskim czytaliśmy wspólnie powieść „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Czekamy na następną edycję!

Galeria zdjęć


Piszą o nas www.zawiercie.eu
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
INNE
GALERIA ZDJĘĆ


I zaczęło się..... Zadzwonił pierwszy dzwonek.... 1 września 2016 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Przed godziną 9:00 korytarze naszej szkoły ponownie się zapełniły. Z tej okazji wszystkim naszym uczniom, i tym starszym, i tym najmłodszym ( szczególnie witamy pierwszoklasistów), życzymy oczywiście jak najlepszych ocen w nowym roku szkolnym, ale przede wszystkim radości z nauki i odkrywania swoich pasji oraz talentów.
Administratorzy

WOLONTARIAT PORAJ - 21.08.2016
INNE
Zdjęcie:
Galeria zdjęć


W bardzo ciepły niedzielny poranek, uczniowie naszej szkoły wraz z przyjaciółmi ze szkół gimnazjalnych i podstawowych z Zawiercia brali czynny udział w wolontariacie podczas zawodów biegowych, NW i power walk I Zalew Biegowy w Poraju. Naszym zadaniem było zabezpieczenie w lesie trasy biegów na pięć kilometrów. W zawodach mogliśmy także dopingować Panią pedagog mgr Joannę Dziechciarz - Dudę, która brała udział w zawodach Power Walk - 12,5 km. Oprócz wspaniałej atmosfery, możliwości pomocy podziwialiśmy piękne widoki zbiornika Poraj. Dziękujemy za zaproszenie Gminie Poraj oraz Ośrodkowi Rozwoju Osobistego Shangri La. Już nie możemy się doczekać dnia pod żaglami. Kolejny wolontariat już 9 października 2016 roku - Zapraszamy!!!

WOLONTARIAT KOBIETY NA 5 TKĘ
INNE
Galeria zdjęć

Wolontariusze I LO zawsze na stanowisku!
Mieliśmy okazję przekonać się o tym biorąc udział w akcji Kobieta na 5-kę organizowanym już po raz drugi przez Ośrodek Rozwoju Osobistego Shangri La. Impreza odbyła się w Hotelu Fajkier w Lgocie Murowanej. Już po raz kolejny młodzież włączyła się w przygotowanie i obsługę wydarzenia. Opiekę sprawowała nad nimi prof. A. Łączkowska. Do grona wolontariuszy dołączyło sporo młodzieży gimnazjalnej, a nawet dzieci ze szkoły podstawowej. Ochotnicy dbali o bezpieczeństwo biegaczy na trasie, częstowali wodą, słodyczami, zagrzewali do biegu, mierzyli czas i przyznawali medale na mecie. „Bez wolontariuszy nie ma mowy o sukcesie, a dla nas to świetna przygoda, rewelacyjnie spędzony czas i zawarte nowe znajomości”- mówią sami o sobie.
Jeśli dysponujesz odrobiną wolnego czasu i chcesz spędzić go w gronie aktywnych i fantastycznych osób dołącz do grona wolontariuszy I LO w tym roku szkolnym. Czekamy właśnie na Ciebie!!!

WYDAWANIE ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI
O G Ł O S Z E N I E

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje absolwentów rocznika 2015/2016, że dnia 5 lipca od godz. 11.00 w salach 62 i 63 wychowawcy klas rozpoczną wydawanie świadectw dojrzałości.

DOKUMENT Z PEŁNĄ TREŚCIĄ OGŁOSZENIA
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
INNE
zakończenie

I znowu minął rok... Nadszedł z niecierpliwością wyczekiwany czas wypoczynku i ładowania baterii - upragnione wakacje. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku a młodzież prosimy o rozwagę podczas korzystania z dobrodziejstw letniego szaleństwa. Do zobaczenia za dwa miesiące!

WAKACJE
INNE
HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
INNE

HARMONOGRAM

EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA
NAUKA
20 czerwca 2016

W ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa, uczniowie klas I C oraz I E udali się 14 czerwca na zajęcia doskonalące umiejętności strzeleckie. Grupa 37 osób, pod okiem wykwalifikowanych strzelców uczyła się obsługi broni takiej jak: Magnum, KBKS oraz Kałasznikow. Zajęcia odbywały się na strzelnicy sportowej LOK Myszków.

Katarzyna Zemła

Strona 5 z 127 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>