STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Maj 30 2016 18:18:22   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTY


COMENIUS

I LO W PROGRAMIE COMENIUS

I LO W PROJEKCJIE COMENIUS

COMENIUS

Nawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2016

WOLONTARIAT

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O RODZINIE - ETAP CENTRALNY
NAUKA
Od 11 kwietnia 2016

Kolejne dwa indeksy trafiły do uczennic naszej szkoły. W dniach 07-08.04 w murach Uniwersytetu Opolskiego odbywał się etap centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.
Tytuł finalisty otrzymały: Gabriela Roterman i Magdalena Cholewka. Dziewczęta są uczennicami klasy IB, jednocześnie od piątku są szczęśliwymi posiadaczkami indeksu na Wydział Psychologii lub Nauk o Rodzinie - wybór należy do nich.
Gratuluję Wam serdecznie!

Katarzyna Zemła
KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ
NAUKA
Od Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Miło nam poinformować, iż uczeń klasy IC Dominik Bzdęga zajął III miejsce w Konkursie Wiedzy Pożarniczej, pt: "Młodzież zapobiega pożarom". Dominik na co dzień działa w Ochotniczej Straży Pożarnej i nie ukrywa, że w przyszłości chciałby związać z tym zawodem swoje życie. Konkurs odbywał się w siedzibie Urzędu Miejskiego, a patronat nad nim objął Prezydent Witold Grim.
K.Z.

II WIECZÓR Z GEOGRAFIĄ PRZED MATURĄ - UNIWERSYTET ŚLĄSKI
NAUKA
Od WNoZ - UŚ

8 kwietnia 2016 roku młodzież naszego Liceum miała okazję uczestniczyć w wykładach, które były doskonałą powtórką przed maturą z geografii. Cały blok wykładów odbył się w auli Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu pod hasłem „II Wieczór z geografią przed maturą”. Pierwsza część spotkania dotyczyła zagadnień z geografii społeczno-ekonomicznej, zagadnień demograficznych, gospodarczych i urbanizacyjnych. Drugi blok wykładów dotyczył geografii fizycznej i obejmował zagadnienia klimatologiczne, hydrologiczne oraz geomorfologiczne. Dla maturzystów bardzo cenny okazał się wykład, który poprowadził przedstawiciel z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie na temat najczęstszych błędów popełnianych na maturze, znajomości wymagań egzaminacyjnych oraz znajomości podstawy programowej. Podczas wykładu poruszone były również zagadnienia dotyczące odpowiedniego formułowania wniosków na podstawie teksu źródłowego, formułowania prawidłowości strukturalnych i funkcjonalnych, znaczenia czasownika „wyjaśnij, podaj przyczynę i skutek”. Znajomość mapy politycznej i fizycznej świata a także wiedza na temat współczesnych problemów demograficznych, gospodarczych czy polityki imigracyjnej może być bardzo cenna dla tegorocznych maturzystów. Tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia.
M.D.

WOLONTARIAT - ZAWODY "KOBIETY NA 5 - TKĘ" - 2016.04.09
INNE
Od Wolontariat podczas zawodów "Kobiety na 5 - tkę"

Kolejny raz Żeromiacy wykonali fantastyczną "robotę". Mimo niesprzyjającej aury wszyscy zgłoszeni wolontariusze stawili się na odprawie podczas zawodów "Kobiety na 5 - tkę". Impreza odbyła się na terenach hotelu "Fajkier" w dniu 9 kwietnia 2016 roku. Ekipa Żeromskiego rewelacyjnie wykonywała swoje zadania: wskazywała trasę, wydawała picie, dopingowała, wydawała pakiety startowe, obsługiwała depozyt oraz najprzyjemniejsza rzecz, dekorowała medalami uczestników. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom. Kolejne zawody już w sierpniu - zapraszamy. Opiekunem wolontariuszy była Joanna Dziechciarz - Duda, która także uczestniczyła w zawodach w power walk. Dla wszystkich obecnych Żeromiaków podczas imprezy czekają nagrody: pobyt w strefie SPA hotelu "Fajkier" oraz sesja fotograficzna wykonana przez pana Grzegorza Maciąga. Wielkie dzięki od wszystkich uczestniczek i organizatorów.
J.D.

PODZIĘKOWANIA
INNE
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (11.04) - 21

Wtorek (12.04) - 7

Środa (13.04) - 26

Czwartek (14.04) - 1

Piątek (15.04) - 34

GRATULUJEMY !!!
XIII POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
NAUKA
Od XIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

XIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego już za nami. W tym roku uczestników konkursu gościło Liceum Katolickie. Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny, które stanęły na wysokości zadania i wszystkie w pięknym stylu zakwalifikowały się do półfinału. Ostatecznie zajęliśmy II, III, IV i V miejsca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy włożyli wiele pracy, aby przygotować się do konkursu.

Nasze drużyny wystąpiły w następujących składach:

-Marta Kajdańska IIc, Agata Karoń IIId, Monika Nemś IIc

-Jagoda Wyłupek IIIb, Konrad Maszczyk IIIb, Agata Foryś Ie

-Daria Szafran IIIa, Karolina Wróblewska IIIa, Magdalena Korczyńska Id

-Zuzanna Pencak IIa, Julia Ćwiklińska Ie, Karolina Karoń IIe


Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY

WNoZ - UNIWERSYTET ŚLĄSKI
NAUKA

8 kwietnia 2016 roku zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów na II Wieczór z geografią przed Maturą. Cały cykl wykładów odbędzie się w auli Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu w godzinach od 15. 30 do 21. 30. Program obejmuje główne treści zakresu rozszerzonego podstawy programowej geografii w szkole ponadgimnazjalnej w nawiązaniu do zadań arkuszy maturalnych. Dla tegorocznych maturzystów również spotkanie z przedstawicielem OKE Jaworzno, który omówi najczęstsze błędy uczniów na maturze z geografii.

Koordynator wyjazdu Pani mgr Małgorzata Dziwińska

RAJD "PRZEBIŚNIEGOM NA SPOTKANIE"
INNE
Od Rajd "Przebiśniegom na spotkanie" 2016


02 kwietnia 2016 roku odbył się kolejny Rajd pod hasłem „Przebiśniegom na Spotkanie”. Nasza młodzież wraz i innymi uczniami z różnych szkół wyruszyła z Zawiercia w kierunku Kazimierówki przez Rokitno Szlachecki do Łaz. Tym razem pogoda też nie zawiodła, było słonecznie i ciepło. Przy Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach czekały na wszystkich uczestników dyplomy i słodkie upominki. Młodzież miała także możliwość wzięcia udziału w różnych konkursach nie tylko sprawnościowych, ale i wiedzy na temat gminy Łazy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia na XLIV Rajdzie „Jesień Jurajska.
M. Dz.

ZOSTAŃCIE W ZAWIERCIU
INNE

Centrum Inicjatyw Lokalnych wraz z partnerami organizuje konkurs pt. „Zostańcie w Zawierciu” skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zawierciańskiego. Główną nagrodą jest odbycie płatnych praktyk wakacyjnych w firmie lub instytucji znajdującej się na terenie powiatu zawierciańskiego. Aby zostać uczestnikiem konkursu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.zostancie.zawiercianin.pl do 20 kwietnia 2016 r., wskazując w nim preferowane przez siebie miejsce odbywania stażu.

Spośród osób biorących udział w konkursie zostaną wyłonieni laureaci, którzy uzyskają możliwość odbycia miesięcznego stażu u Partnerów. Organizatorzy oferują laureatom konkursu stypendium w wysokości minimum 500 zł netto. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do dnia 20 maja 2016 r. Akcja ma na celu pokazanie zdolnym, młodym ludziom, że warto szukać pracy na terenie naszego powiatu oraz uświadomienie lokalnym przedsiębiorcom, że warto inwestować w młodą kadrę. Zachęcamy do udziału w projekcie.

Szczegółowych informacji na temat konkursu "Zostańcie w Zawierciu" udziela
Bartosz Lachór tel. 32 67 02014 lub w siedzibie CIL przy ul. Senatorskiej 14 w Zawierciu.

UWAGA, UWAGA
INNE

Uwaga, uwaga, kręcimy film!!!


Rusza nowy, szkolny projekt filmowy. Planujemy wyprodukować film krótkometrażowy oparty na fragmentach powieści Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”. Poszukujemy członków ekipy produkcyjnej, odtwórców głównych ról oraz statystów z rocznika 2000 i 2001!!! Realizacja filmu planowana jest w dniu 23 kwietnia 2016r. (sobota) w godz. od 9.00 do 14.00. Wolne wakaty produkcji to: kierownik planu*, II reżyser, reżyser dźwięku, operator obrazu, montażysta, kierownik produkcji*, grafik komputerowy. Aktorzy: profesor (profesorka) - Bladaczka, uczniowie. Realizacją filmu zajmą się ponadto:
Scenariusz i reżyseria: Joanna Sierka, Maja Janus
Reżyser obsady: Anna Gała IIB

Czytaj więcej...
Strona 5 z 121 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>