STRONA GŁÓWNA News przegląd Filmoteka Szkolna Galeria od 17.2.2012 Galeria od 1.1.2011
Październik 01 2014 14:12:54   
PROJEKTY
COMENIUS

I LO W PROGRAMIE COMENIUS

I LO W PROJEKCJIE COMENIUS

COMENIUS

Nawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

BIBLIOTEKA

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI 2014/15

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
GRATULACJE

GRATULUJEMY ABSOLWENTOM ILO:
100% ZDANEJ MATURY W 2013r.
99,4% ZDANEJ MATURY W 2014r.

DZIEŃ CHŁOPAKA
INNE

30 września..Dzień Chłopaka...tak świętowały klasy 1A i 3A...czekamy na zdjęcia pozostałych klas..:)

XXV - LECIE OŚRODKA POMOCY DZIECKU I RODZINIE W GÓRZE WŁODOWSKIEJ
INNE

25 września 2014 roku braliśmy udział w obchodach XXV- lecia Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej. Nasza współpraca rozpoczęła się w 2008 roku poprzez zorganizowanie Mikołaja i Dnia Dziecka.
W miniony czwartek także zaproszono nas do pomocy, zadanie miało charakter artystyczny. Malowałyśmy buźki dzieciakom. Jak wiadomo kreatywność dziecka nie zna granic, więc musiałyśmy zmierzyć się z namalowaniem Hello Kitty, Spidermana, kotka, pieska, myszki(...).
Bardzo miły klimat spotkania uświetniła swym występem muzycznym nasza absolwentka Karolina Sobczyk ( było pięknie i sentymentalnie). Udało nam się zrobić pamiątkowe zdjęcie z Kasią Sochacką- finalistką programu „Mam Talent”.
Nasza grupa w składzie: Natalia Kwiecień, Kamila Jarzyńska, Sylwia Guzek, po raz kolejny udowodniła, że młodzież Żeroma ma wielkie serce, otwarte na bezinteresowną pomoc. Spędzone w ośrodku trzy godziny minęły bardzo szybko, zbyt szybko..., ale już umówiłyśmy się na kolejną akcję z okazji Mikołaja.
Żeromiacy będziemy potrzebowały waszego wsparcia. Zapraszamy wszystkich do
współpracy.
Opiekun wolontariatu w Górze Włodowskiej Katarzyna Zemła

„Nieważny wiek, nieważna płeć, ważne, że jesteś tu i teraz i masz otwarte serce.”
A. Osiecka

PROJEKT CIL
PROJEKTY


15 września 2014 uczniowie z naszego liceum, którzy wspólnie z panią profesor Małgorzatą Zrebny realizują projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych „MŁODZIEŻOWA AKADEMIA OBYWATELSKA” wybrali się na spotkanie z dziennikarzem Tomaszem Terlikowskim. Spotkanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu.

Nie ukrywamy, że pan Tomasz jest osobą kontrowersyjną. Zaciekawił nas jednak swoją osobą i tym co mówił. Pan Tomasz był jednym z prowadzących program Rozmównica na kanale Religia.tv. Mówi tylko to, co myśli, nie kryje się ze swoimi przekonaniami i swoim zdaniem. Choć ludzie odbierają go różnie, nam wydał się sympatyczną i bardzo
kulturalną osobą. Opowiadał o tym, jak wygląda praca dziennikarza, z czym
musi zmierzyć się każdy z tej profesji. W bardzo ciekawy sposób uświadomił słuchaczom jak funkcjonują media.

Wyszliśmy z tego spotkania wzbogaceni o wiedzę, która pozwoli nam nie dać się omamić przez media!

ERASMUS GO GREEN
PROJEKTY

Od 19 do 26 września grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w projekcie "GO GREEN" programu EASMUS. Pełna relacja wkrótce pojawia się na stronie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.

SZCZĘŚLIWY NUMEREK
INNE
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:Poniedziałek
(29.09)
- 17

Wtorek (30.09) - 9

Środa (01.10) - 23

Czwartek (02.10) - 24

Piątek (03.10) - 31


GRATULUJEMY !!!
RAJD INTEGRACYJNY KLAS I
SAMORZĄD

Powspominajmy....
Piątek, 12 września 2014 roku wszystkie klasy pierwsze wybrały się na rajd integracyjny. Mimo różnych miejsc zbiórki, cel był ten sam: Szkoła Podstawowa w Gieble. Trasy bywały różne, począwszy od spokojnych leśnych ścieżek, przez błoto :), wysokie trawy, pola, skończywszy na spokojnych miejskich uliczkach. Na miejscu czekał gorący posiłek jak i przygotowane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego gry, a był to quiz pt.: "Historia i życie szkoły" oraz drużynowa gra w frisbee.
Pogoda dopisała, bawiliśmy się świetnie. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni....w końcu przeszliśmy niemały kawałek drogi...:)

CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ
PCK

Kształcenie studentów nauk medycznych w obecnych czasach dalece odbiega od modelu, który obowiązywał jeszcze dekadę temu. Mieliśmy okazję przekonać się o tym w trakcie wycieczki 22 września 2014 r. do Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach. W ramach umowy o współpracy ze Śląską Akademią Medyczną oraz członkostwa w Szkolnym Klubie PCK pod kierunkiem opiekuna Szkolnego Koła PCK i koordynatora projektu Pani prof. Agnieszki Łączkowskiej wybraliśmy się właśnie do tego obiektu, który przeznaczony jest dla studentów kierunków medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, więc zwiedzić go można niezwykle rzadko. To tu na wysokiej klasy sprzęcie medycznym studenci uczą się wszystkich czynności i zachowań. Swoje teoretyczne przygotowanie mają możliwość sprawdzić w praktyce na fantomach i modelach szkoleniowych. Symulatory pacjenta pozwalają połączyć zdobytą wiedzę i umiejętności studentów w pozorowanej sytuacji klinicznej, nieraz pod wpływem stresu i presji czasu. Ich postępowanie jest rejestrowane, a po zajęciach każdy z nich może obejrzeć i ocenić sam siebie w akcji przywracania zdrowia pacjentowi lub ratowania jego życia. Studenci mogą też poczuć emocje, które pojawiają się po udanej akcji albo też przeżywać wirtualną stratę pacjenta.

Czytaj więcej...

AKCJA KRWIODAWSTWA WRZESIEŃ 2014
PCK

Zapraszam chętnych, pełnoletnich uczniów do wzięcia udziału w pierwszej dla wielu z Was akcji krwiodawstwa.

30 WRZEŚNIA 2014 r. ( WTOREK)

spotykamy się na hali sportowej przy sklepiku godz. 9.00.
Jednocześnie proszę skarbników klas o dostarczenie wstępnej listy osób chętnych do oddania krwi.

A.Ł.

WYCIECZKA DO LONDYNU
WYJAZDY


W dniach 7-13.06.2015 roku nasza szkoła organizuje wycieczkę do Anglii i Belgii. W Belgii odwiedzimy Brukselę i Brugię. W Anglii zwiedzimy Londyn, a także kilka pięknych miejscowości: Stratford Upon Avon, Windsor, Oxford i Canterbury. Więcej informacji o wyjeździe można znaleźć na stronie Biura Turystyki Szkolnej PROVENCE www.provence.pl

Chętnych do wzięcia udziału w wycieczce prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka angielskiego lub do sali 93. Cena dla uczestnika 594 PLN + równowartość w PLN dla 155 GBP + 100 PLN za transport po kraju. Płatność w ratach, pierwsza wpłata wynosi 300 PLN.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w wycieczce.
Gwarantujemy niezapomniane wrażenia ze zwiedzania Anglii.
J. CH.

SZCZĘŚLIWY NUMEREK

Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:Poniedziałek
(22.09)
- 1

Wtorek (23.09) - 3

Środa (24.06) - 18

Czwartek (25.09) - 24

Piątek (26.09) - 29


GRATULUJEMY !!!
Strona 1 z 76 1 2 3 4 > >>