STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Maj 05 2016 08:41:33   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTY


COMENIUS

I LO W PROGRAMIE COMENIUS

I LO W PROJEKCJIE COMENIUS

COMENIUS

Nawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2016

WOLONTARIAT

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
REKRUTACJA 2016
Drodzy gimnazjaliści!
Oto nasza OFERTA EDUKACYJNA I DOKUMENTY ZWIĄZANE Z NABOREM
Zapraszamy też do zapoznania się z OFERTĄ LICEUM DLA DOROSŁYCH
POWODZENIA!!!
INNE
ZAKOŃCZENIE KLAS TRZECICH
INNE
Od ZAKOŃCZENIE KLAS TRZECICH 2016

FOTORELACJA - ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS TRZECICH

FINALISTKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY O RODZINIE
NAUKA
Od WIEDZA O RODZINIE

Gabrysia Roterman oraz Magda Cholewka, uczennice klasy I B w kwietniu zostały szczęśliwymi finalistkami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Stały się posiadaczkami indeksu na wybrany przez siebie wydział spośród: Nauk o rodzinie- ze specjalnością kuratora sądowego lub psychologii, wybór należy do nich. Gratulujemy serdecznie.
Opiekun mgr Katarzyna Zemła

DZIEŃ OTWARTY
INNE
Od 3 fotorelacja Dzień Otwarty


3 FOTORELACJA Z DNIA OTWARTEGO

Dziękujemy za super udany Dzień Otwarty!

W sobotę, 23 kwietnia 2016 roku, Żerom po raz kolejny otworzył swoje drzwi przed gimnazjalistami i ich rodzicami. Zebranych licznie przyszłych uczniów naszej szkoły powitała pani dyrektor Bożena Bańska oraz Samorząd Szkolny. W swych przemówieniach wszyscy podkreślali liczne atuty placówki.
W części oficjalnej nie zabrakło wokalnych i sportowych pokazów, kilku słów o rekrutacji oraz o kręconym w tym dniu filmie.Potem było już prawdziwe szaleństwo, pokazy w pracowniach przedmiotowych, konkursy, nagrody i inne atrakcje. Liczne wystawy, „żywa” lekcja historii, projekcje multimedialne, doświadczenia laboratoryjne, prace plastyczne oraz szereg gier – to tylko nieliczne niespodzianki przygotowane w tym dniu. Mamy nadzieję, że naszym gościom wszystko się podobało i… smakowało, bo oczywiście nie zabrakło też poczęstunku po trudach zwiedzania. Było „jedyne-takie ciastko Stefanek”, tosty, pizza, słodkości, popcorn, naleśniki i „Piróg Stefana” (serdeczne podziękowania firmie Virtu za wsparcie cateringowe Dnia Otwartego).
Jednocześnie gimnazjaliści brali udział jako aktorzy w pierwszej produkcji filmowej w Żeromie. Wkrótce zapraszamy na naszą stronę, aby obejrzeć efekty wspólnej pracy. Zapraszamy również do galerii zdjęć.
Gimnazjaliści! Do zobaczenia we wrześniu.

PODSUMOWANIE WOLONTARIATU "KOBIETY NA 5-TKĘ"
INNE
Od 28 kwietnia 2016

W poniedziałek 25 kwietnia, w uroczej scenerii hotelu "Fajkier", odbyła się sesja portretowa dla naszych wolontariuszy. Zdjęcia naszym uczniom wykonał pasjonat fotografii pan Grzegorz Maciąg. Każdy mógł poczuć się jak model i zobaczyć jak wyglądają profesjonalne sesje fotograficzne, ponadto uczestnicy mogli także skorzystać w hotelu z uroków strefy SPA.

Wolontariuszom pomoc przy zawodach niesie wiele frajdy i przyjemności, ale dzięki współpracy z hotelem możemy jeszcze czerpać przyjemność z profesjonalnie wykonanych zdjęć i miłego pobytu w hotelu. Do zobaczenia na kolejnych zawodach 14 sierpnia.

J.Dz. - D.

SZEKSPIRIADA
INNE

Z okazji Światowego roku Wiliama Szekspira W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zawierciu odbyła się Szekspiriada przybliżająca i upamiętniająca postać wielkiego dramaturga angielskiego. Uczniowie I LO zaprezentowali gościom fragment " Romea i Julii" i sonet pisarza w języku angielskim, balladę z musicalu " Metro" oraz zapomnianą już piosenkę " Szedł chłopiec ze swoja dziewczyną..." na podstawie sonetu Szekspira, a wykonywaną przez Łucję Prus. W trakcie całej uroczystości Konrad Sikora malował obraz - postać Wiliama Szekspira, który później został podarowany Bibliotece Miejskiej. Dziękujemy wszystkim występującym za pracę i trud włożony w przygotowanie tego wystąpienia.
Opiekunowie: Katarzyna Zemła, Agnieszka Łączkowska, Beata Pustułka

DZIEŃ OTWARTY 2016
INNE
Od 2 fotorelacja Dzień Otwarty 2016


2 FOTORELACJA Z DNIA OTWARTEGO
WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO
WYJAZDY
Od WYCIECZKA DO ZAKOPNANEGO

Nareszcie nadszedł upragniony dzień 11 kwietnia 2016, gdy nasza cała klasa spotkała się przed MOK-iem, by udać się na wycieczkę do Zakopanego. Wraz z wychowawczynią panią profesor Iwoną Borecką i panią profesor Renatą Wizor.
Mieszkaliśmy w Poroninie w ośrodku ,,Limba", ale naszym celem było zwiedzenie ,,zimowej stolicy" kraju. Czas spędziliśmy bardzo aktywnie. Zwiedziliśmy Muzeum Tatrzańskie, odwiedziliśmy słynne Krupówki, gdzie mieliśmy okazję skosztować pyszne oscypki i poczuć zakopiański klimat. Nie obyło się bez pieszej wędrówki do Doliny Kościeliskiej oraz wjazdu kolejką na Gubałówkę. Wieczorami w ośrodku wypoczynkowym spędzaliśmy wspólnie czas, grając w piłkarzyki, bilard i ping-ponga. Dopisywał nam świetny nastrój. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy z naszych wojaży po zakopiańskich ścieżkach wieczorem 13 kwietnia.

STYPENDIA Z FUNDACJI IM. JERZEGO JUZONIA
INNEMaturzysto!

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia organizuje V edycję stypendiów akademickich. W roku akademickim 2016/2017 Fundacja zamierza przyznać 600 stypendiów wypłacanych w 10 miesięcznych ratach po 500zł.
Jeśli:
1. Zdałeś (zdasz) egzamin maturalny 2015 lub 2016 roku
2. W roku akademickim 2016/2017 po raz pierwszy podejmujesz studia
3. Mieszkasz na terenach wiejskich lub w mieście do 30 tys. mieszkańców
4. Średni miesięczny dochód na osobę w twojej rodzinie 2015r. nie przekroczył w 1110 PLN.

Zapoznaj się z Regulaminem Fundacji i zarejestruj się na naszej stronie

Rekrutacja trwa od 11 lipca do 7 września 2016 roku (do godz. 16.00)
Cała operacja rekrutacji stypendystów odbywa się przez Internet!
Warunki przyznawania stypendiów w regulaminie Fundacji na stronie www.fejj.pl
DZIEŃ OTWARTY 2016
INNE
Od dzień otwarty 2016Dziękujemy wszystkim Gimnazjalistom i ich Rodzicom za tak liczne przybycie na nasz Dzień Otwarty. Mamy nadzieję, że spotkamy się w naszych murach już we wrześniu.Zapraszamy do obejrzenia pierwszej fotorelacji!!!
Strona 1 z 119 1 2 3 4 > >>