STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 12 2017 15:11:24   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
ZJAZD ABSOLWENTÓW

Absolwencie! Czekałeś na tą wiadomość!
16 czerwca 2018 roku zapraszamy na Zjazd Absolwentów.
Kliknij i sprawdź szczegółowe informacje!

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE - WYJAZD DO WŁOCH
ERASMUS+


Dziś rozpoczna się wyjazd do Włoch na spotkanie organizacyjne projektu YEES. Przez najbliższy tydzień będziemy rozmawiać z partnerami z Francji, Hiszpani, Włoch i Litwy jak założyć przedsiębiorstwo w szkole w każdym z krajów biorących udział w projekcie. Postaramy się informować was na bieżąco o przebiegu spotkania z naszymi partnerami.

Mikołaj dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Gołuchowicach
SAMORZĄD


W piątek 8 grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gołuchowicach. Wszyscy przybyli goście mieli zapewnioną dobrą zabawę przez uczniów naszej szkoły, którzy zorganizowali wiele zabaw oraz przez IPA, którzy umożliwili wspinanie na ściance wspinaczkowej. Nie zabrakło prezentów, Mikołaja i nauczycieli naszego liceum, którzy poświęcając swój czas i energię sprawili, że ten dzień był wyjątkowy i ważny. Za to serdecznie im dziękujemy. Każdy podopieczny otrzymał również miły upominek ufundowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego. Dziękujemy również Ciastkarni Jagódka i Pizzerii Soprano, które zapewniły nam pyszny poczęstunek.


M.Dz.
Galeria zdjęć
MARATON PISANIA LISTÓW 2017
INNE

Tegoroczny Maraton Pisania Listów powoli dobiega końca. W czwartek - 7 grudnia - odbyła się zbiórka publiczna na rzecz Stowarzyszenia Amnesty International, czyli kiermasz, w czasie którego mieliście okazję zakupić różnego rodzaju smakołyki. Z ich sprzedaży pozyskaliśmy 337,47 zł - kwota ta z pewnością pozwoli na pokrycie kosztów wysyłki napisanych przez Was listów. Dziękujemy za tak otwarte i chętne włączenie się w akcję Szkolnej Grupy Amnesty International! O ostatecznej liczbie napisanych listów poinformujemy w nadchodzącym tygodniu.

Galeria zdjęć
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (11.12) - 32

Wtorek (12.12) - 19

Środa (13.12) - 28

Czwartek (14.12) -27

Piątek (15.12) - 16


Niezwykły świat fantasy w Żeromskim - sesja popularnonaukowa zorganizowana we współpracy z Akademią im. Jana Długosza w Zawierciu
NAUKA

Spotkanie, które odbyło się 5.12.2017 w I Liceum Ogólnokształcącym, zadało kłam twierdzeniu, że młodzież w ogóle nie czyta książek. Są gatunki literackie, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Mowa o fantasy.
Spotkanie zainspirowane zostało realizowanym w szkole Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. Program na potrzeby szkoły tworzony był przez panie Beatę Pustułkę i Agnieszkę Łączkowską. Współpraca z Akademią im. J. Długosza w Częstochowie trwa od kilku już lat, a jej koordynatorkami są panie: Maja Janus i Aleksandra Stolecka.
Tym razem sesja dotyczyła zagadnień związanych z fantasy. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się wykład reprezentującego AJD pana Łukasza Sasuły, który opowiadał o roli fantasy w grach komputerowych. Ciekawym doświadczeniem było przekonać się, że o grach fantasy można mówić, jak o tekstach kultury i że wśród nich są te wartościowe i te artystycznie nieudane. Tematykę gier uzupełniła wypowiedź pani Justyny Migoń - Sasuły, która opowiadała o motywie szaleństwa w grach fantasy. Aktywny udział w sesji wzięli uczniowie, którzy przygotowali prezentacje i film. Mogliśmy zobaczyć także wystawę prac plastycznych fantasy. Tytuł zorganizowanej sesji brzmiał „Dlaczego fantasy?” Odpowiedzią na to pytanie niech będą słowa J. R. Tolkiena: „Najbardziej koszmarny zamek, jaki kiedykolwiek wytrząsnął z worka olbrzym z celtyckiej opowieści, jest mniej szkaradny od zautomatyzowanej fabryki, która stanowi doświadczenie współczesnej cywilizacji” – dlatego – fantasy.”

Galeria zdjęć
SESJA MIKOŁAJKOWA 2017
SAMORZĄD

W Mikołajki w naszej szkole Samorząd Szkolny zorganizował dla wszystkich chętnych sesję z Mikołajem i Śnieżynkami. Oto efekty pracy :-) Fot. Julia Dziechciarz.


Galeria zdjęć
SZLACHETNA PACZKA PAKOWANIE
INNE

Już jutro dzięki hojności waszych serc finał Szlachetnej Paczki. Musimy jeszcze zapakować wszystko w piękny papier i dostarczyć paczkę zatem jeśli masz ręce chętne do pracy zapraszam na Wielkie Paczkowe Pakowanie czas start długa przerwa sala 87. Pamiętaj żeby zabrać nożyczki i taśmę !!! Pierwszy kartonik już jest !!!

KOLEJNY NUMER "STEFANA"
INNE

Żeromiacy, redaktorzy i czytelnicy!
Już wkrótce ukaże się najnowszy, 28 numer "Stefana". Zapraszamy do lektury!
"MAŁY GEST, WIELKI CEL"
INNEŻeromiacy!

15 listopada mieliście możliwość wypisania kartek do chorych dzieci. Wasze zaangażowanie było ogromne! Nazbieraliśmy ponad 150 kartek, które uszczęśliwiły 20 dzieci! Poniżej przedstawiamy efekty waszej pracy - szczere uśmiechy maluchów! Zdradzimy wam także, że kolejna taka akcja odbędzie się tuż przed Wielkanocą. Jeśli do tego czasu chcecie jeszcze raz sprawić radość, zajrzyjcie na fanpage "Mały gest, wielki cel".

Dzięki uprzejmości Centrum Rozwoju Lokalnego nasi bohaterowie otrzymali także drobny upominek - kolorowanki.
Dziękujemy

Galeria zdjęć
SESJA POPULARNONAUKOWA
NAUKA
Strona 1 z 162 1 2 3 4 > >>