STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Czerwiec 25 2016 19:47:48   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTY


COMENIUS

I LO W PROGRAMIE COMENIUS

I LO W PROJEKCJIE COMENIUS

COMENIUS

Nawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2016

WOLONTARIAT

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
REKRUTACJA 2016
Drodzy gimnazjaliści!
Oto nasza OFERTA EDUKACYJNA I DOKUMENTY ZWIĄZANE Z NABOREM.
Adres naboru elktronicznego: https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/apply/index.html.
Zapraszamy też do zapoznania się z OFERTĄ LICEUM DLA DOROSŁYCH.
WAKACJE
INNE
HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
INNE

HARMONOGRAM

EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA
NAUKA
20 czerwca 2016

W ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa, uczniowie klas I C oraz I E udali się 14 czerwca na zajęcia doskonalące umiejętności strzeleckie. Grupa 37 osób, pod okiem wykwalifikowanych strzelców uczyła się obsługi broni takiej jak: Magnum, KBKS oraz Kałasznikow. Zajęcia odbywały się na strzelnicy sportowej LOK Myszków.

Katarzyna Zemła

BRĄZOWY MEDAL DLA "ZORIENTOWANYCH" DZIEWCZĄT Z "ŻEROMSKIEGO"
SPORT
17 czerwca 2016

16 czerwca 2016 w Mikołowie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Orientacji Sportowej. Nasze dziewczęta spisały się jak zwykle na medal i stanęły na najniższym stopniu podium. Najlepsza z naszych zawodniczek, Paulina Hetnar indywidualnie zajęła II miejsce! Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Hetnar IIE, Julia Wyderka ID, Oliwia Kopcik IIIB i Adrianna Nieroda IID. Opiekę nad ekipą sprawowała Joanna Sierka. Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej wymagającej nie lada "zorientowania" dyscyplinie. Równocześnie gratulujemy ekipie chłopców z II LO w Zawierciu oraz ich opiekunowi Arturowi Hoffmanowi, którym również udało się zdobyć III miejsce tych zawodach.

Ze sportowym pozdrowieniem
Wasz AS

WYMIANA POLSKO-UKRAIŃSKA
WYJAZDY
Od WYMIANA POLSKO UKRAIŃSKA


Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny biorą udział w wymianie polsko - ukraińskiej. Projekt nosi nazwę Akademia Marzeń. Celem jest wymiana międzykulturowa, wzajemne poznanie, nawiązanie kontaktów i przyjaźni międzynarodowych.

REKRUTACJA DLA UCZNIÓW O WYBITNYCH UZDOLNIENIACH
INNE

Uwaga!!! Uwaga!!!

Każdego lata trwa kwalifikacja zdolnej młodzieży na kolejny rok szkolny - na nowe zgłoszenia czekamy do 30 czerwca! Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci już od ponad 30 lat pomaga w rozwoju uczniom szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach naukowych, technicznych i artystycznych. Organizujemy obozy naukowe, warsztaty i wiele innych projektów dla zdolnych uczniów. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Każdego roku nasze stowarzyszenie zaprasza utalentowanych nastolatków na 18-20 specjalistycznych warsztatów badawczych, 9-10 seminariów humanistycznych, warsztaty muzyczne, plener plastyczny, dwa spotkania wielodyscyplinarne i trzy wielodyscyplinarne obozy naukowe.
Ponadto, organizujemy dla nich ponad 20 publicznych koncertów i 3-4 wystawy. Część oferowanej podopiecznym pomocy jest w formie indywidualnych stypendiów celowych, uzależnionych od potrzeb poszczególnych osób i ich własnych projektów. Są to na przykład liczne granty na własne projekty badawcze i staże w najlepszych w Polsce laboratoriach. Na naszej stronie można znaleźć dodatkowe informacje dla kandydatów: KRAJOWY FUNDUSZ NA RZECZ DZIECI

Czytaj więcej...

III MEMORIAŁ ORAZ DZIEŃ OTWARTY - DZIEŃ SPORTU
SPORT
11.06.2016 DZIEŃ OTWARTY_MEMORIAŁ

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :-)
WYCIECZKA SZCZELINIEC - PRAGA - KUDOWA ZDRÓJ
WYJAZDY
wycieczka Szczeliniec - Praga - Kudowa

6 czerwca klasy II E i II D , część uczniów z klas IIa i Id postanowiły wspólnie odpocząć od szkoły. Pod opieką pań profesor: Stoleckiej, Dziwińskiej, Dziechciarz-Dudy, Łączkowskiej i Skrzypiciel wyruszyliśmy ok. 6 rano do Kudowy. Zatrzymaliśmy się w ośrodku wypoczynkowym „Buenos Aires”. Nasz aktywny wypoczynek zaczęliśmy od wejścia na Szczeliniec Wielki, gdzie mogliśmy ujrzeć niesamowite widoki. Niektórzy mieli okazję ponarzekać na sporą liczbę schodów, ok. 700. Myślę, że każdy uczestnik zapamięta słowa przewodnika: „nie chciało się nosić teczki, to oprowadza się wycieczki”, ku przestrodze dla niektórych. Wieczorem rozluźniliśmy się na dyskotece. Zarówno tej w Dancingu Raj, gdzie królowały hity disco polo, jak i spotkaniu w mniejszym gronie w ośrodku w rytmach lat 70., 80., 90. Każdy znalazł coś dla siebie. Drugi dzień naszej wycieczki spędziliśmy spacerując ulicami Pragi, ciesząc się jej urokami i podziwiając piękną panoramę miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć np. Katedrę św. Wita i Most Karola. Każdy miał okazję pomyśleć życzenie i potrzeć figurę św. Nepomucena i psa. Tak na wszelki wypadek. Następnego dnia odpoczęliśmy podczas przechadzek po Kudowie, mogliśmy kupić pamiątki, spacerować po parku, zjeść desery lodowe, itp. Myślę, że przez te 3 dni i 2 noce każdy miał okazję na zabawę, odpoczynek i poważne rozmowy ze znajomymi. Wieczorem 8 czerwca wróciliśmy wszyscy bezpiecznie, cali i zdrowi do naszych domów pełni wrażeń, wspomnień i nowej energii. Uważam, że wszyscy zapamiętamy tę wycieczkę na bardzo długi czas.

WOLONTARIAT - PODZAMCZE
INNE
Od Wolontariat 05.06.2016

W upalną niedzielę, 5 czerwca grupa wolontariuszek z klasy 1a stawiła się na zamku w Podzamczu. Dominika Kuźniak, Karolina Jakubus, Ilona Baranek, Kasia Koclęga, Malwina Ptak, Aldona Michalik, Sylwia Prokop, Liwia Walczyk, Ania Pilarska, Milena Nędza pod opieką prof. Kariny Surowiec pomagały w organizacji III Biegu Zdobywców Orlich Gniazd. Wśród startujących znalazły się także osoby z naszej szkoły, pani pedagog Joanna Dziechciarz-Duda, pani Marzena Szczepanik, która zajęła trzecie miejsce na dystansie 5 km NW, a także Szymon Kiszel z klasy IIA, który zwyciężył w biegu na dystansie 5 km mężczyzn. Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia we wrześniu na Półmaratonie.
DZIEŃ DZIECKA - SZKOLNA GRUPA AMNESTY INTERNATIONAL
INNE
11 czerwca 2016

Dzień Dziecka obchodzony był co prawda już jakiś czas temu, ale każda okazja jest przecież dobra do przypomnienia o prawach najmłodszych. W ostatni piątek, 10 czerwca, kilkanaście osób z klasy IIA, należących do Szkolnej Grupy Amnesty International i sympatyzujących z nią, odwiedziło Szkołę Podstawową nr 6 im. Janusza Korczaka. W humorystyczny sposób nasi uczniowie starali się przybliżyć ośmiolatkom z klasy IIF ważny temat, jakim jest Konwencja o Prawach Dziecka. Licealiści zaprezentowali swoim młodszym kolegom krótkie przedstawienie, wcielając się z godnym podziwu talentem aktorskim w role króla Maciusia, jego ministrów oraz dzieci proszących o pomoc w rozwiązaniu swoich mniejszych i większych problemów. Kulminacyjnym punktem tego spektaklu było spisanie i ogłoszenie przez króla dokumentu gwarantującego najmłodszym m.in.: prawo do nauki, opieki zdrowotnej, zabawy czy ochronę przed poniżającym traktowaniem. Drugą część spotkania wypełniło zadanie plastyczne – dzieci z zapałem wyklejały z plasteliny postać króla Maciusia, w czym z zaangażowaniem pomagali im licealiści. Efekty tej radosnej twórczości można podziwiać na zdjęciach. Spotkanie upłynęło w niezwykle sympatycznej atmosferze. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 6 oraz wychowawczyni klasy IIF, pani Jolancie Śliweckiej, za gościnę i mamy nadzieję, że jeszcze nieraz nadarzy się okazja, aby podobne wydarzenie powtórzyć!

Strona 1 z 123 1 2 3 4 > >>