STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 27 2016 06:50:55   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2017

WOLONTARIAT

PCK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
SUKCES NASZEJ UCZENNICY - ANITY JĘDERKO
SPORT

Nasza uczennica Anita Jęderko zajęła IV miejsce w Ogólnopolskim wyścig o Puchar firmy Mexller i firmy Viking, w kategorii Orliczka oraz zajęła II miejsce w Mistrzostwach Śląska w kategorii Kobiety Open - Mistrzostwa Śląska LZS w Hucisku. Zawody odbyły się 22 października. Brawo Anitka!!!!!

Galeria zdjęć
WawMUN I SUKCES PAWŁA KOWALCZYKA
KONFERENCJE MUN

W dniach 20 - 22 października delegacja uczniów naszej szkoły w składzie: Kamila Skałka, Angelika Porczyńska, Arek Bożek, Paweł Kowalczyk oraz Łukasz Dróżdż pod opieką pani prof. Sawy Hąc-Jakubik uczestniczyła w konferencji WawMUN organizowanej przez II Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Przypomnijmy, że MUN to symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych, w której w role delegatów państw członkowskich wcielają się uczniowie. Konferencje tego typu organizowane są na całym świecie, a ich celem jest zainteresowanie młodzieży problemami współczesnego świata oraz rozwinięcie ich umiejętności dyplomatycznych i językowych. W stolicy Polski około 400 delegatów z różnych stron świata debatowało na temat niestabilnej sytuacji w Europie Zachodniej, podejmując między innymi takie tematy jak: kryzys związany z dużą liczbą uchodźców, niż demograficzny, czy korupcja. Otwarcie konferencji miało miejsce na Stadionie Narodowym, a obrady odbywały się w gmachu Sądu Najwyższego, w murach Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego, w wieżowcu Golden Floor Conference Centre oraz w Pałacu Kultury i Nauki. Żeromiacy wykazali się wspaniałą znajomością bieżących spraw społecznych i politycznych. Paweł Kowalczyk, który był przedstawicielem Międzynarodowego Trybunału Karnego, otrzymał nawet specjalne wyróżnienie. Jest to duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt, iż miał niełatwe zadanie obrony Wiktora Janukowycza oskarżonego o zbrodnie przeciwko ludzkości. Gratulujemy serdecznie i z niecierpliwością czekamy na następną edycję konferencji
Sawa Hąc-Jakubik

GALERIA ZDJĘĆ
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (24.10) - 33

Wtorek (25.10) - 16

Środa (26.10) - 8

Czwartek (27.10) - 11

Piątek (28.10) - 31

GRATULUJEMY !!!
INAUGURACJA WOJEWÓDZKIEGO SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
SPORT

19 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbyła się uroczysta Inauguracja Wojewódzkiego Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017. Inauguracja połączona była z podsumowaniem osiągnięć sportowych szkół województwa śląskiego w minionym roku szkolnym 2015/2016. W uroczystości wzięli udział: prezydent miasta Witold Grim, starosta zawierciański Krzysztof Wrona, wicekurator oświaty Dariusz Domański, prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Mieczysław Mielcarek oraz dyrektorzy, nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie szkół, które znalazły się w czołówce naszego województwa. W gronie najlepszych znalazło się nasze liceum. Na 81 szkół ponadgimnazjalnych objętych klasyfikacją, nasza szkoła zdobyła trzecie miejsce w kategorii dziewcząt w Wojewódzkiej Licealiadzie o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty. I LO na zawodach wojewódzkich reprezentowały:
Paulina Hetnar, Magdalena Walczak, Natalia Miłosz, Adrianna Nieroda, Julia Wyderka, Emilia Wyderka, Klaudia Wałek, Ewelina Wróbel, Klaudia Struzik,Wiktoria Milewska, Kinga Blachlińska, Blanka Bajan, Zuzanna Rubik, Patrycja Zaporowska, Oliwia Kopcik.
Bardzo dobry wynik osiągnęli w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych w województwie śląskim nasi chłopcy, zdobywając szóste miejsce. Szkołę reprezentowali:
Mateusz Domagała, Kacper Dunak, Kacper Grabowski, Sebastian Ikrzak, Igor Janoska, Krystian Ostrouch, Piotr Paliga, Oskar Sarna, Damian Bojda, Michał Kozieł, Krystian Krasucki, Adrian Nocoń, Bartosz Smaga, Szymon Śliwa, Aleksander Wyderka, Kamil Zbroiński, Kasper Bomba, Szymon Kiszel, Jakub Bojanek, Karol Wolszakiewicz, Daniel Matusiak, Adrian Góral, Bartek Zębalski, Michał Gębka, Szymon Machura, Kacper Myga, Emil Korczakowski, Piotr Grzesiak, Mateusz Szota, Michał Jeziorek, Oskar Sprycha, Mateusz Mrugała

Galeria zdjęć

Czytaj więcej...
WOLONTARIAT - PODZIĘKOWANIA
INNE
POLSKO - UKRAIŃSKI PROJEKT W MURZASICHLU
WYJAZDY

Piętnastoosobowa grupa uczniów klas pierwszych i drugich I LO w dniach 16- 23.10.2016 wzięła udział w polsko – ukraińskim projekcie „Technologia dla ekologii” – Murzasichle 2016. Był to już kolejny projekt z tego cyklu realizowany przez Żeromiaków i ich opiekunów. Poprzednie miały miejsce w Poroninie.
W projekcie uczestniczyła też młodzież ukraińska z okręgu lwowskiego. Językiem projektu był język angielski, co pozwoliło naszej młodzieży sprawdzić swoje umiejętności komunikacyjne. Wspólne zajęcia wymagały dużej kreatywności, pomysłowości. Służyły refleksji związanej z przełamywaniem stereotypów dotyczących kultury polskiej oraz ukraińskiej. Uczyły pracy w grupach. Duża część zajęć poświęcona była tematyce ekologicznej. Młodzież mogła w praktyce zapoznać się ze sposobem wykorzystania tatrzańskich wód termalnych w „Geotermii podhalańskiej”. Poznała zasady jej funkcjonowania.
Projekt pozwolił także na rozwijanie umiejętności informatycznych. Uczestnicy zapoznali się z obsługą komputerowego programu GIS służącego do nauki mapowania. Swoją wiedzę mogli później wykorzystać w praktyce , tworząc mapy najbliższej okolicy. Efektem projektu jest także film nakręcony przez uczestników programu będący podsumowaniem pobytu w Murzasichlu. Atmosfera sympatii , jaka panowała wśród młodzieży obydwu narodów, spowodowała, że na pewno wzajemne kontakty nawiązane w Murzasichlu będą podtrzymywane .
A.S.

Galeria zdjęć
MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL 2016
PROJEKTY

Po raz drugi nasza szkoła została zarejestrowana jako jeden z organizatorów Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Akcja ta podejmowana jest na całym świecie w terminie zbliżonym do 10 grudnia, kiedy obchodzony jest Dzień Praw Człowieka ustanowiony przez ONZ. Przedsięwzięcie ma na celu udzielenie wsparcia osobom, których prawa są łamane, często w sposób niezwykle drastyczny. W ubiegłym roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pisali listy m.in. w sprawie dziewcząt z Burkina Faso, zmuszanych do małżeństw w bardzo młodym wieku (12-13 lat). W całej Polsce w tej sprawie napisano 40 tysięcy listów. W marcu 2016 roku Amnesty International przekazało informację, iż rząd tego afrykańskiego państwa ogłosił deklarację w sprawie zmiany prawa i ochrony dzieci przed tego typu praktykami. Akcja Maratonu Pisania Listów przyniosła więc w tym wypadku wstępny sukces! Tym bardziej zachęcamy do przyłączenia się do akcji po raz kolejny - dokładne informacje na temat terminu oraz osób, w obronie których pisane będą listy, zostaną przekazane w najbliższym czasie.
A. M.

OD ALGORYTMU DO ZAWODOWCA
PROJEKTYhttps://lh3.googleusercontent.com/W2pxKnzq-oWYsia_COO5P_zW-N7n-m8x7ZSiTi2uRyuo7UV7Y5MYtQ3Rs_4XFGLpbTURst0LdA40YJXEeLaQyku_gQceTwlsNpK9JUFOEysMcXu6Q5gMbdJTenn1pP8sLaDR5FAH1V0rhmM1yRk1t3eR6W-COsRU1BW7OnA5MHMJ27Oo7YLoDE1WHuss-I4dhMdmLF1SSxJ0DjIIZgjpCUYYiehX6baRDW7THwAg6zu54eoG5pWRSLJg9VsHF5pg61VCLzqPkduG8RGaOwa_VJ2MPU2_q2vWrefOgxMutqvdEohfnsdjQiUz5Nd96r9d1Y9iQD8zMrEkxQzDHVD5KxCvDdk4vnViv6GDGN3iCZdCJSCCeOSeqUgDgUTa-SGZJ7TtViPOyOsoMMVY2TG1gqQHgUJ5F93kKlBHs577KK3hGaVOJ0kL3I-aJJXuV5vEnvNhS63M0fcVx22fAsnAiW6vyV6mldH7TGb5egF0yf3YKSg9_kcuqIXX13bQOQO3cutH7RMOMtrIdr3TKppAKA_odHzvMAX8Q2A8nsns4BrxFEuq70uq0vKSzD0CXV7cWQ-Q1xdVcRNlvH1FhBx-hEy0QzlvIedDdNP_tEmLoI9zeK5S=w627-h353-no

Udziałem w wykładach na Uniwersytecie Śląskim uczniowie naszej skoły rozpoczynają projekt "OD ALGORYTMU DO ZAWODOWCA". W listopadzie rozpocznie się cykl 10 zajęć z algorytmiki i programowania prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Śląskiego w I LO. Niezwykle interesujące zwiedzanie Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań było doskonałą motywacją do pracy przy poznawaniu tajników algorytmiki i języka python.

WYCIECZKA W PIENINY KLASA IID I IIE
WYJAZDY

Druga D i druga E super integruje się!
Raz na Trzy Korony się wspinamy,
a później okolice Pienin zwiedzamy.
Po zalewie Czorsztyńskim pływamy
i "Party maker" sobie śpiewamy.
W poniedziałek zwiedziliśmy już Niedzicę,
a jutro w planach mamy jeszcze Szczawnicę.
Fajnych przewodników mamy
i ochoczo ich słuchamy.
Pani Gosia i Asia ekstra są,
niestety jutro już dom!


Galeria zdjęć

OLIMPIADA FILOZOFICZNA
NAUKA


Zapraszamy uczniów zainteresowanych filozofią do wzięcia udziału w XXIX Olimpiadzie Filozoficznej. Chętnych prosimy o kontakt z Panią prof. B. Pustułką. Bliższe informacje w bibliotece szkolnej.

OLIMPIADA FILOZOFICZNA


Jeśli interesujesz się filozofią, pociąga Cię intelektualna przygoda, wybierz i opracuj w formie pisemnej jeden z podanych niżej tematów, a następnie złóż pracę opiekunowi właściwego Komitetu Okręgowego Olimpiady do dnia 30.11.2016 r.
SPOTKANIE AUTORSKIE Z ROMANEM PANKIEWICZEM
INNE

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteka Miejska w Zawierciu zaprasza na spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem 18 października o godz. 17.00 do Pałacyku Szymańskiego.

Tematem przewodnim spotkania będzie książka „Matuszka Rosija pierwszy żywioł”. Serdecznie zapraszamy.

Strona 1 z 127 1 2 3 4 > >>