STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Luty 08 2016 17:36:47   
PROJEKTY


COMENIUS

I LO W PROGRAMIE COMENIUS

I LO W PROJEKCJIE COMENIUS

COMENIUS

Nawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

BIBLIOTEKA

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2016

WOLONTARIAT

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
KONSULTACJE 11.02.2016
INNE
O G Ł O S Z E N I E

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje o konsultacjach indywidualnych dla rodziców uczniów.


HARMONOGRAM KONSULTACJI INDYWIDUALNYCH
ZWARDOŃ 2016 - 40 lat minęło ...
WYJAZDY

Kolejna wycieczka narciarska już za nami. Był to już szósty rok z rzędu, a siódmy wyjazd odkąd po przerwie Żeromiacy powrócili do Zwardonia, by szlifować swoje narciarskie i snowboardowe umiejętności. Ponownie spędziliśmy w tym wyjątkowym zakątku pięć, po brzegi wypełnionych dni (24.01 - 29.01.2016). Niektórzy z nas mają na swoim koncie wiele takich wyjazdów i (co może wydawać się dziwne) nie zamierzają na nich poprzestać. Szczególny wynik w tym zakresie może odnotować nasz były dyrektor, dr Lech Młodziński. W tym roku w dowód uznania szczególnych zasług w propagowaniu sportów zimowych w latach 1976-2016 został uhonorowany niespotykanym dyplomem. Tak moi drodzy, jeżeli dobrze liczę, minęło 40 lat (!) odkąd po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły pojawili się w Zwardoniu. Inicjatorem tych wyjazdów był nieodżałowany, były dyrektor I LO, śp. mgr Piotr Grzyb. Ten prawdziwy entuzjasta narciarstwa zaszczepił uczniom "Żeromskiego" miłość do gór i sportów zimowych. W latach siedemdziesiątych XX wieku, kiedy baza turystyczna była na nieporównywalnie niższym poziomie niż dzisiaj, podjął trud organizacji takich wyjazdów, a jego uczniowie kontynuują je do dziś. Warto przypomnieć, że dyrektor P. Grzyb m.in. przywoził łóżka gospodarzom, którzy kwaterowali naszych uczniów. Dzięki temu nasza młodzież miała gdzie spać, a mieszkańcy Zwardonia rozpoczynali swoją agroturystyczną działalność. Po dziś dzień jest wielu mieszkańców tej miejscowości, którzy go ciepło i z rozrzewnieniem wspominają... Zachęcam wszystkich do obejrzenia niektórych fotografii dokumentujących narciarską przygodę w Zwardoniu i na Wielkiej Raczy w ciągu minionych lat. Mam nadzieję, że kolejny wyjazd już za rok, i że ponownie będziecie mogli go spędzić pod okiem Waszych opiekunów, czyli: Joanny Sierki, Renaty Kowalczyk - Wyderki, Lecha Młodzińskiego i Rafała Kowalczyka. Do zobaczenia w Zwardoniu.
Wasz AS
"Fotografie z lat 1978 2016"

MINISTER EDUKACJI W ŻEROMSKIM
INNE


I stało się! Po raz kolejny Żeromiacy uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami najwyższych władz. Przypomnijmy. Tylko w ubiegłym roku niektórzy z nas mieli przyjemność poznać Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, Pana Jerzego Buzka, czy Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Dziś rano (05.02.2016) w Żeromskim odbyła się lekcja wiedzy o społeczeństwie. Młodzież uczestniczyła w debacie na temat przyszłości edukacji. Szczególnym uczestnikiem debaty była Pani Minister Edukacji Pani Anna Zalewska. Spotkanie miało charakter spontaniczny, było zainicjowane przez Panią Minister i odbyło się w miłej atmosferze. Szczególnego gościa w Żeromskim przywitali również Prezydent Miasta Zawiercie Pan Witold Grim, a także Starosta Zawierciański Pan Krzysztof Wrona.

BEZPIECZNIE ZAKRĘCENI
INNE
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (08.02) - 16

Wtorek (09.02) - 3

Środa (10.02) - 24

Czwartek (11.02) - 14

Piątek (12.02) - 34

GRATULUJEMY !!!
WSPÓŁPRACA Z POLITECHNIKĄ CZĘSTOCHOWSKĄ
WYJAZDY

Grupa uczniów zainteresowanych fizyką odwiedziła w zeszły czwartek (28.01.2016r.) Politechnikę Częstochowską. Na młodzież czekała przygotowana przez profesora uczelni krótka prezentacja na temat realizowanych projektów i osiągnięć studentów. Druga część wykładu poświęcona była licznym doświadczeniom fizycznym ciekawie przedstawionym przez doktoranta Politechniki Częstochowskiej. Doświadczenia swoim zakresem obejmowały m.in. zagadnienia nadprzewodnictwa, mechaniki oraz zachowań ciał w niskich temperaturach. Główną atrakcją było wykorzystanie w badaniach ciekłego azotu. Na koniec wykładu uczniowie mogli osobiście wykonać niektóre doświadczenia z użyciem ciekłego azotu czy też innych przyrządów fizycznych.

KONKURS WIEDZY O UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM
NAUKA

Drodzy maturzyści!

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza uczniów tegorocznych klas maturalnych do wzięcia udziału w jubileuszowej XX edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Nagrodą główną konkursu jest możliwość studiowania na jednym z kierunków krakowskiej uczelni - w tym roku Uniwersytet Jagielloński przyznał na rzecz konkursu aż 140 indeksów!

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie internetowej:
FUNDACJA DLA UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO

WALENTYNKI W I LO
INNE

Zakochany Żerom,
czyli walentynki w I LO


12 lutego na dużej przerwie na I piętrze zapraszamy wszystkich obchodzących święto miłości ( czyli jak można przypuszczać całą społeczność Żeromskiego) na wspólne spotkanie. Planowane są różnorodne atrakcje. Można będzie sprawdzić swoją wiedzę na temat najbardziej znanych komedii romantycznych. Na zwycięzców czekają walentynkowe nagrody.
Będziecie mogli również przekonać się, jak dobrze znacie swoją drugą połówkę. Można także wylosować dla siebie wróżbę na przyszłość . A to wszystko w romantycznym, walentynkowym klimacie.
Przez cały dzień będzie można zrobić sobie zdjęcie ze swoją sympatią. Od 10 lutego działać będzie także walentynkowa poczta.
Serdecznie zapraszamy

MAŁA AKADEMIA FIMOWA- REAKTYWACJA
PROJEKTY

Wreszcie rozpoczęliśmy nowy sezon zajęć Małej Akademii Filmowej 2016. Podobnie jak w zeszłym roku spotykamy się w MOK-u, również jak w poprzednich latach, oglądamy filmy z tzw. „wyższej półki” (chociaż od czasu do czasu po jakąś wyjątkowo udaną produkcję komercyjną również nie zawahamy się sięgnąć). Podobnie spotykamy się w gronie ludzi, którzy kochają kino i chcą o nim wiedzieć jak najwięcej. Różnica jest w zasadzie jedna-dotychczas wykłady przed projekcją prowadziła Pani profesor Maja Janus, tym razem w tej roli wystąpił filmoznawca Pan Marcin Skorek.

Czytaj więcej...
ZWARDOŃ 2016 FILM
FILM PIOTRA PALIGI
ZWARDOŃ 2016
WYJAZDY Zapraszamy do galerii zdjęć :-)
Strona 1 z 112 1 2 3 4 > >>