STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Luty 23 2017 06:02:55   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2017

WOLONTARIAT

PCK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
GALERIA "PO DRODZE"
INNE

Zapraszamy do wspólnego tworzenia galerii „Po drodze...” w I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu!Drogi Uczniu! Drogi Absolwencie!

Malujesz, rysujesz, fotografujesz, rzeźbisz lub uprawiasz inną sztukę, którą moglibyśmy zaprezentować w galerii…
Podaruj nam swoje dzieło, które będzie pamiątką dla przyszłych pokoleń Żeromiaków.

Zapraszamy!!!

Kontakt: pedagog szkolny Joanna Dziechciarz- Duda
biblioteka: Agnieszka Łączkowska
AKCJA KRWIODAWSTWA MARZEC 2017
PCK
DYPLOM DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2016
INNE
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (20.02) - 30

Wtorek (21.02) - 12

Środa (22.02) - 23

Czwartek (23.02) - 27

Piątek (24.02) - 33


KURS I POMOCY 16.02.2017 r.
PCK

Kurs I pomocy przedmedycznej odbył się w czwartek 16.02.2017 r. w I LO. 25 uczestników z różnych klas dzięki szkoleniu nabyło wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy w najbardziej typowych sytuacjach z życia codziennego. Kurs był prowadzony przez zawodową ratowniczkę medyczną, która przekazała nie tylko swoją wiedzę teoretyczną, ale też ćwiczyła praktycznie z uczniami poznane zagadnienia. „Liczymy, że wiedza i doświadczenie zdobyte podczas kursu przyczyni się do większej świadomości naszych uczniów” – mówi prof. Łączkowska.
Uczestnicy zapoznali się z zasadami i etapami udzielania pierwszej pomocy oraz zagadnieniami związanymi z oceną i zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Kursanci ćwiczyli techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej przy pomocy fantomu, a także przyswajali zasady postępowania podczas krwotoków, urazów i ran, zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Nie zabrakło prezentacji apteczki pierwszej pomocy oraz egzaminu sprawdzającego umiejętności teoretyczno-praktyczne uczestników.
W niedługim czasie kursanci otrzymają certyfikaty, które zaświadczą, że uczniowie są zdolni pomóc każdemu potrzebującemu i w przyszłości nie będą obojętni na ludzką krzywdę.

GALERIA ZDJĘĆ
KURS I POMOCY
PCK


Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Naucz się, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy razem z Polskim Czerwonym Krzyżem.
Wszyscy powinniśmy umieć udzielić pierwszej pomocy bez względu na to, czy jesteśmy zobowiązani do zdobycia takich umiejętności, czy robimy to tylko dla siebie i swojej rodziny.
Większość wypadków powoduje tylko nieznaczne obrażenia, ale zdarza się też, że szybka reakcja decyduje o życiu lub śmierci.
Tego, jak radzić sobie w trudnych chwilach nauczycie się na kursach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Skorzystaj z naszego doświadczenia i zapisz się na kurs.

Najbliższy kurs w czwartek 16.02.2016 r. w I LO. Informacji udział prof. Agnieszka Łączkowska
KONSULTACJE 16.02.2017
INNE
O G Ł O S Z E N I E

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje o konsultacjach indywidualnych dla rodziców uczniów.


HARMONOGRAM KONSULTACJI INDYWIDUALNYCH


SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (13.02) - 20

Wtorek (14.02) - 13

Środa (15.02) - 32

Czwartek (16.02) - 31

Piątek (17.02) - 14


WYJAZD DO FILHARMONII ŚLĄSKIEJ
WYJAZDY

W dniu 09 lutego 2017 roku kilkoro uczniów z różnych klas drugich uczestniczyło w wyjeździe do Filharmonii im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach. Młodzież miała okazję wysłuchać koncertu muzyki filmowej m.in. " Piraci z Karaibów", " Władca pierścieni", " Gwiezdne wojny", " Superman" i in. Koncerty poprowadziła Regina Gowarzewska, doświadczona prelegentka, interesująco komentująca prezentowaną muzykę i przedstawiająca jej twórców. Programy i obszerne komentarze słowne metodycznie prezentują rozmaite aspekty muzycznego skarbca. Koncert został urozmaicony występami członków japońskiej szkoły aktorskiej i sztuk walki.

ZAPASY Z ŻYCIEM
INNE

,,Zapasy z życiem” Erick Emanuel Schmitt
Erick Emanuel Schmitt kolejny raz w sposób mistrzowski zmaga się z trudnym życiowym tematem w powieści ,, Zapasy z życiem” , którą będę miała przyjemność dla Was zrecenzować . Tym razem francuski autor przenosi nas do Kraju Kwitnącej Wiśni i świata sumotori. Jun, Młody Japończyk, główny bohater, został skrzywdzony przez los. Nie doznawszy miłości rodzicielskiej ucieka z domu i wiedzie życie bezdomnego. Pewnego dnia poznaje Shominutsu, który jako jedyny widzi w nim potencjał. Jun trafia do szkoły sumo, gdzie dojrzewa, poznaje siebie i odkrywa w sobie siłę.
Eric Emanuell Schmitt w ,,Zapasach z życiem” mierzy nas z bardzo trudnym tematem. Jun nienawidzi siebie i nie akceptuje. Ma ,,alergie na ludzi”. Mimo że jest przebiegły i umie sobie radzić, zadowala się życiem w ubóstwie. Na swojej drodze spotyka człowieka, który ma coś, czego nie posiada młody chłopak - pokłady wiary w ludzi. Nauczyciel sumo uczy nas wszystkich, że praca nad sobą nie przynosi efektów póki nie poznamy samego siebie. Jun dzięki Shominutsu przestaje być ofiarą swoich emocji, godzi się z przeszłością i znajduje życiową ścieżkę. Już wie, że każdy z nas ma w sobie potencjał. A ,, po drugiej stronie chmury jest zawsze czyste niebo”.
Gorąco polecam tę powieść wszystkim, którzy potrzebują pozytywnych emocji, by uwierzyć w siebie.

Katarzyna Szlachcic

WOLONTARIAT - JURAJSKIE MORSY
INNE

Kilkoro uczniów I LO pod opieką pani Agnieszki Łączkowskiej wraz z przyjaciółmi z innych szkół 05.02.2017 r. wzięło udział jako wolontariusze przy organizacji III Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Otwartym Zbiorniku. Zawodnicy w różnym wieku pokonywali dystans 25m, 50 m, 100 i 200 m w basenie na terenie ośrodka w Morsku. Nasi wolontariusze pod kierunkiem sędziego głównego Roberta Żesławskiego dokonywali technicznych pomiarów czasu, wypisywali i wręczali dyplomy oraz drobne upominki zwycięzcom. Kibice dopingowali i mentalnie wspierali swoich bliskich w tym niemałym wyzwaniu. I choć aura nie sprzyjała, to atmosfera była naprawdę gorąca. Serdeczne podziękowania dla wolonatriuszy!!!

Galeria zdjęć
Strona 1 z 137 1 2 3 4 > >>