STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 04 2015 23:14:23   
PROJEKTY


COMENIUS

I LO W PROGRAMIE COMENIUS

I LO W PROJEKCJIE COMENIUS

COMENIUS

Nawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

BIBLIOTEKA

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2016

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
WYNIKI NA RADNYCH
INNE


Są już wyniki na radnych I Liceum Ogólnokształcącego

im. S. Żeromskiego do
Młodzieżowej Rady Miasta.


Wybraliście Klaudię Czech!

WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
SAMORZĄD


Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego:
Mateusz Szota (2a) uzyskał największą liczbę głosów i został przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego I LO, Szymon Śliwa (2d) piastował będzie funkcję zastępcy przewodniczącego. W skład przedstawicieli samorządu weszły również - Kinga Buła (2b) oraz Paulina Szołtek (1d). Gratulacje!
Dziękujemy wszystkim Żeromiakom za udział w wyborach, a sztabom wyborczym za krótką, ale za to jakże ekspresyjną kampanię :)
aDM

KRWIODAWSTWO
PCK

"Możesz pomóc oddając cząstkę siebie. Być może kiedyś, ktoś Tobie ofiaruje swoją krew" - to hasło od kilu lat przyświeca akcjom krwiodawstwa w naszej szkole.

30 września dla wszystkich klas trzecich zostały zorganizowane prelekcje o honorowym krwiodawstwie, zaś dzień później młodzież mogła sama przekonać się jak wygląda oddawanie krwi. "Pierwszorazowych" czyli biorących udział w akcji honorowego krwiodawstwa po raz pierwszy było 45 osób. Krwi pełnej oddaliście kochani 9 litrów. Brawo dla Was!
W listopadzie zostaną Wam wręczone listy gratulacyjne, zaś na marzec planujemy kolejną akcję honorowego krwiodawstwa w naszej szkole. Serdecznie zapraszamy!!!

Opiekun SK PCK

SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:Poniedziałek (05.10) - 23

Wtorek (06.10) - 32

Środa (07.10) - 34

Czwartek (08.10) - 10

Piątek (09.10) - 28

GRATULUJEMY !!!
SPOTKANIE SZKOLNEJ GRUPY AMNESTY INTERNATIONAL
PROJEKTY

Z satysfakcją informujemy, iż uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie zarejestrowania w naszym liceum Szkolnej Grupy Amnesty International - międzynarodowej organizacji zajmującej się obroną praw człowieka. Zachęcamy osoby zainteresowane tą tematyką do przyłączenia się do grupy. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek (8 października 2015 r.) na ósmej godzinie lekcyjnej, w sali 85. Zostaną wówczas przekazane informacje na temat działań, które grupa będzie podejmowała w ciągu całego roku szkolnego.


AM

JUBILEUSZ WYMIANY POLSKO-NIEMIECKIEJ
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
INNE

Zapraszamy na fotorelację z dzisiejszego DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA

Prowadzący:
Magdalena Jaworska
Dominika Smoleń
Daria Szafran
Oliwia Janowska
Kinga Palla
Julita Ludwig
Mariusz Goc

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
SAMORZĄD

Już w najbliższą środę zachęcamy Was do wzięcia udziału w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Podajemy oficjalną listę kandydatów:
Kinga Buła 2B
Karolina Jakubus 1A
Bartosz Hermanowski 1E
Igor Opara 1E
Paulina Szołtek 1D
Szymon Śliwa 2D
Zapraszamy do wzięcia udziału - środa korytarz I piętro.
W tym dniu będziecie mogli również wybrać swojego reprezentanta do Młodzieżowej Rady Powiatu!


M. S.

WSPÓŁPRACA Z UNIWERSYTETEM ŚLĄSKIM
NAUKA

26.09.2015 r. w ramach współpracy z Uniwersytetem Ślaskim udział w XVI Ogólnopolskim Forum Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych ENERGIA I MY. Zaproszeni goście, jak i również kadra dydaktyczna Uniwersytetu Śląskiego, mogła podzielić się swoimi uwagami i i spostrzeżeniami dotyczącymi współczesnych problemów energetycznych. Koordynator współpracy pani mgr Małgorzata Dziwińska.


Małgorzata Dziwińska

WYMIANA Z MŁODZIEŻĄ Z HOCKENHEIM
INNE

Od 19 do 25 września br. przebywała w Zawierciu 16-osobowa grupa młodzieży z Gimnazjum im. C. F. Gaußa w Hockenheim (Badenia-Wirtembergia). Było to już 25. spotkanie uczniów polskich i niemieckich (12 spotkań odbyło się w Niemczech a 13 w Polsce).Współpraca została nawiązana w 1992 roku przez pana Ernsta Zowislo ze strony niemieckiej i panią Felicję Otrębę ze strony polskiej. Od początku głównym organizatorem i motorem wymiany pozostaje pan Wolfgang Schneider, który za swoje zasługi otrzymał z rąk Starosty Zawierciańskiego Krzysztofa Wrony medal pamiątkowy "Zasłużony dla Powiatu Zawierciańskiego". Młodzi Niemcy mieli możliwość poznania warunków nauki w naszej szkole. Brali udział w lekcjach różnych przedmiotów. Odbyła się między innymi polsko-niemiecka lekcja historii Polski. W programie było również poznawanie walorów turystycznych naszego kraju. Nasi goście podziwiali zabytki Warszawy i Krakowa. Byli w Kopalni Soli w Wieliczce i na Zamku Ogrodzienieckim. Niezwykłym przeżyciem było dla nich zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Miały miejsce również wieczorne spotkania integracyjne. Za rok młodzi Polacy wyjadą z rewizytą do Hockenheim. 
Andrzej Syc

INTEGRACJA - REWELACJA!
INNE

Tradycją naszej szkoły stał się „Dzień Integracji” klas pierwszych. A że piątek miłego początek …, to w dniu 25.09.2015 postanowiliśmy zadośćuczynić wieloletniej tradycji. W tym dniu wszystkie klasy pierwsze miały okazję świetnie się bawić, integrować, a i na ząb coś się znalazło! Każda klasa przygotowała dla swoich kolegów zabawy i konkursy. Zaprezentowali się natchnieni poeci (konkurs klasy IA), utalentowani piosenkarze (konkurs klasy IC) i zawodowi sportowcy, którzy „strzelali z bambosza” (konkurs klasy ID)! Był też zabawny konkurs o „Historii Żeroma” przygotowany przez klasę IB oraz organoleptyczny kurs zdrowego jedzenia „Wiem co jem”, w wykonaniu klasy IE. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia przedstawiciele klas pierwszych brali udział w konkursie matematycznym. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody i drobne upominki. Przysłowiową „wisienką na torcie” okazały się… ziemniaki ;-) czyli nasza lokalna potrawa – prażonki! Tak sympatycznie rozpoczęliśmy zbliżający się weekend. Padła nawet propozycja ,żeby integrować się częściej, czyli w każdy piątek… ?
MZ

Strona 1 z 99 1 2 3 4 > >>