STRONA GŁÓWNA News przegląd Filmoteka Szkolna
Kwiecień 27 2015 12:27:16   
PROJEKTY
COMENIUS

I LO W PROGRAMIE COMENIUS

I LO W PROJEKCJIE COMENIUS

COMENIUS

Nawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

BIBLIOTEKA

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI 2014/15

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
GRATULACJE

GRATULUJĄC ABSOLWENTOM ILO:
100% ZDANEJ MATURY W 2013r. 99,4% ZDANEJ MATURY W 2014r.

ZARASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY. >>REKRUTACJA 2015<<

PODZIĘKOWANIE
INNE

Dziękujemy wszystkim Gimnazjalistom, którzy odwiedzili naszą szkołę w ramach Dnia Otwartych Drzwi. Mamy nadzieję, że dobrze czuliście się w murach I LO.
Podziękowania otrzymują również Żeromiacy zaangażowani w organizację dzisiejszej imprezy (25.04.2015) oraz wszystkie osoby, które swoimi pokazami i występami uświetniły to spotkanie.

Dyrekcja i nauczyciele I LO

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
fot. Patrycja Zaporowska - Dzień Otwarty 2015
fot. Joanna Dziechciarz - Dzień Otwarty 2015

DZIEŃ OTWARTY 2015
INNE
Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części zdjęć z Dnia Otwartych Drzwi.Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Dnia Otwartego 2015 dla Cukiernia-Kawiarnia SKAŁA, restauracja La Stazione oraz Ipa Zawiercie
ZAPRASZAMY!!!!
INNE
ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY
INNE
SZCZĘŚLIWY NUMEREK
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:Poniedziałek (27.04) - 27

Wtorek (28.04) - 17

Środa (29.04) - 1

Czwartek (30.04) - 30

GRATULUJEMY !!!
WYCIECZKA DO WROCŁAWIA - I C
WYJAZDY

W dniu 15.04.2015 roku klasa Ic wyruszyła w niezapomnianą podróż do Wrocławia wraz z najlepszymi paniami profesor Marzeną Kołton i Elżbietą Bigajczyk.

Zwiedzenie rozpoczęliśmy od długiego spaceru po Wrocławiu z panem przewodnikiem, który ciekawie opowiadał o mieście i jego historii. Gdy zmęczenie dało nam się we znaki poszliśmy na przepyszny i lubiany przez wszystkich obiad – -pizzę.

Czytaj więcej...
ZAWODY SPORTOWO - OBRONNE
INNE

Zawody sportowo - obronne "Sprawni jak żołnierze" już za nami. W zmaganiach na szczeblu powiatowym z naszej szkoły wystartowały dwie drużyny: W kategorii dziewcząt: Marta Graboś, Katarzyna Szeląg, Kinga Blachlińska, Klaudia Wałek- dziewczęta wywalczyły 2 miejsce. W kategorii chłopców: Kasper Bomba, Adrian Nocoń, Szymon Kiszel, Piotr Paliga,chłopcy okazali się "profesjonalistami" w rzucie granatem, tym samym będą reprezentowali szkołę w zmaganiach na szczeblu rejonowym już 25 maja w Dąbrowie Górniczej. Przed nami ciekawe przygotowania np ze strzelectwa - KBKS, biegu na orientację i oczywiście pierwszej pomocy przedmedycznej.
Powodzenia. Trzymamy kciuki.

Opiekunowie: J. Sierka, R. Wyderka, K. Zemła, S. Pawlikiewicz.

KONCERT WIESŁAWA OCHAMNA
SAMORZĄD

W minioną sobotę 18 kwietnia mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w koncercie „Wiesław Ochman i jego goście”. Nasi wolontariusze w składzie: Małgorzata Wilk, Ewelina Widera, Zuzanna Kaszycka, Aleksandra Męcik, Natalia Zapała, Oliwia Krzywkowska, Angelika Porczyńska, Angelika Błaszczyk, Patrycja Kucharczyk, Anita Jęderko, Angelika Janeczek, Dawid Świerczek, Oskar Markowski, sprzedawali „cegiełki” na rzecz Fundacji „Auxilium” im. dra Henryka Wnuka oraz wręczali kwiaty wykonawcom.

Koncert Mistrza Wiesława Ochmana był dla nas niezapomnianym przeżyciem, wręcz „ucztą” muzyczną. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w repertuarze były między innymi utwory: Pucciniego, Bizeta, Bacha. Na scenie zaś wystąpili: Maciej Komandera, Maria Antkowiak, Monika Buczkowska, Olena Androsiuk, Maciej Boberek, Michał Sobiech, Adam Kutny, Gabriela Silva. Orkiestrą Filharmonii Zabrzańskiej dyrygował: Sławomir Chrzanowski.

Czytaj więcej...

LIDER DOBROCZYNNOŚCI
INNE

Kochani Uczniowie !
Miło jest mi poinformować, że dostaliście wyróżnienie w ramach konkursu "Lider Dobroczynności" organizowanego przez Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi dla Liceów Ogólnokształcących województwa śląskiego. Jury konkursu wzięło pod uwagę wszystkie działania charytatywne organizowane w naszej szkole m.in: Współpracę ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Gołuchowicach, Dzień Kawy, WOŚP, Szlachetną Paczkę, Współpracę z IPA, Górę grosza, Akcje krwiodawstwa, Kursy samoobrony, Zbiórki żywności w Intermarche w ramach PCK, Pola nadziei, Pomoc dla Szpitala w Zawierciu „Auxilium” pod hasłem "Wiesław Ochman i Jego Goście", pomoc dla Oskara Szczygła czy zbiórkę nakrętek dla naszego absolwenta Łukasza i wiele, wiele innych przedsięwzięć.

Z dumą odebrałam statuetkę i bardzo się cieszę, że wspólnie możemy tworzyć to dzieło jakim jest pomoc potrzebującym. Przy tej okazji dziękuję wszystkim Nauczycielom podejmującym takie działania i uczniom aktywnie i bezinteresownie w tych akcjach uczestniczącym.

Jesteście Wspaniali!

Marta Skrzypiciel

UNIWERSYTET ŚLĄSKI - WNOZ - "NOC Z GEOGRAFIĄ"
NAUKA

17 kwietnia 2015 r. młodzież naszego liceum w ramach współpracy, która została niedawno podpisana z Uniwersytetem Śląskim, miała możliwość uczestniczenia w wykładach, które poprowadzili profesorowie oraz prelegenci Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu. Na auli Uniwersytetu Śląskiego zebrali się uczniowie wielu szkół ponadgimnazjalnych między innymi z: Olkusza, Cieszyna, Sosnowca oraz Będzina. Wykłady dotyczyły zagadnień nie tylko z geografii fizycznej, ale i społecznej. Dla uczniów, zwłaszcza maturzystów, była to doskonała forma powtórzenia materiału przed egzaminem dojrzałości.

M. Dz.

Strona 1 z 92 1 2 3 4 > >>