STRONA GŁÓWNA News przegląd Filmoteka Szkolna Galeria od 17.2.2012 Galeria od 1.1.2011
Październik 25 2014 04:44:04   
PROJEKTY
COMENIUS

I LO W PROGRAMIE COMENIUS

I LO W PROJEKCJIE COMENIUS

COMENIUS

Nawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

BIBLIOTEKA

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI 2014/15

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
GRATULACJE

GRATULUJEMY ABSOLWENTOM ILO:
100% ZDANEJ MATURY W 2013r.
99,4% ZDANEJ MATURY W 2014r.

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI W INTERMARCHE
PCK
Członkinie Szkolnego Koła PCK z klas: Ia, Ib i IIe przy I LO kwestowały w Intermarche w ramach projektu Polskiego Czerwonego Krzyża "Czwartki w Intermarche z PCK". Zebrane produkty zostaną przekazane rodzinom naszych koleżanek i kolegów będących w trudnej sytuacji materialnej.

Dziękujemy darczyńcom i zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do przekazywania produktów w kolejnych zbiórkach PCK w każdy czwartek w Intermarche.

Opiekun SK PCK Agnieszka Łączkowska
WYCIECZKA DO KRAKOWA
WYJAZDY

22 października byliśmy na wycieczce w Krakowie. Pojechaliśmy jako przedstawiciele klas drugich. Grupa może niewielka, ale za to wiedząca czego oczekuje po tym wyjeździe.
Niestety akurat było „załamanie pogody” jak ładnie nazwali to meteorolodzy i przez cały dzień padał deszcz. Gdy wysiedliśmy z autokaru spotkaliśmy się z naszą Panią przewodnik, która oprócz pokazywania nam zabytków, czyli przedstawiania „suchych” faktów popartych dziełami sztuki i architektury, przygotowała dla nas rozrywkę w postaci gry miejskiej. Gra - rzecz ciekawa, dzięki niej duuużo lepiej poznaliśmy Królewskie Miasto Kraków a oprócz tego trochę się musieliśmy wprawić w dedukcji i logicznym myśleniu.
Oprócz chwytania za serce dzwonu Zygmunta i biegania po mieście, wstąpiliśmy jeszcze na chwilkę do teatru Słowackiego, w którym zapoznano nas z jego historią i różnymi ciekawostkami. Być może pojedziemy tam kiedyś na jakąś ciekawą sztukę.
Zwiedziliśmy również dom Jana Matejki. Okazał się on wcale niemały a na dodatek pełen oryginalnych eksponatów, które, słynny i doceniany już za życia malarz, zbierał w różnych zakątkach świata, gdyż był ciekawym świata podróżnikiem.
Opiekunka: Ewa Warzyńska

SZCZĘŚLIWY NUMEREK
INNE
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:Poniedziałek
(27.10)
- 6

Wtorek (28.10) - 4

Środa (29.10) - 32

Czwartek (30.10) - 28

Piątek (31.10) - 33


GRATULUJEMY !!!

POKAZ UKŁADANIA KOSTKI

Zapraszamy na fotorelację z dzisiejszego POKAZU UKŁADANIA KOSTKI


Prowadzący:
Radek Drozdowicz
Dominik Pasztetnik

MAŁA AKADEMIA FILMOWA
INNE

MAŁA AKADEMIA FILMOWA
We wrześniu rozpoczęliśmy zajęcia Małej Akademii Filmowej. Formuła spotkań pozostała taka sama jak w zeszłym roku szkolnym. Raz w miesiącu w Miejskim Ośrodku Kultury w sali 302 spotykają się uczniowie, dla których kino, to coś znacznie więcej, niż tylko rozrywka. Każda projekcja poprzedzona jest krótkim wykładem, który ma za zadanie przybliżyć filmowy obraz i zapoznać uczniów z podstawowymi terminami i technikami dotyczącymi kina. Mamy już za sobą „Lot nad kukułczym gniazdem”. Pokrótce – historia rozpoczyna się w momencie, gdy do szpitala psychiatrycznego trafia Randall McMurphy.Czytaj więcej...

POKAZ UKŁADANIA KOSTKI
plakatkostka.png

POKAZ UKŁADANIA KOSTKI
CZWARTEK (23.10.14)

DŁUGA PRZERWA (10:30)
KORYTARZ NA I PIĘTRZE


PROWADZĄ:
Radek Drozdowicz
Dominik Pasztetnik

WARSZTATY
INNE

Zapraszamy na warsztatyZapraszamy na kolejne Warsztaty Muzyczne – spotkanie 04.11.2014r. godz.14.05 (spotkania odbywają się co dwa tygodnie)
Prowadząca Katarzyna Żołnowska – Burda
Gościnnie Anita Maszczyk

Zapraszamy na kolejne Warsztaty Fotograficzne – spotkanie 03.11.2014r. godz. 15.00 (spotkania odbywają się co dwa tygodnie)
Prowadząca Magdalena Tarach – Haładyń
Kolejne spotkania poprowadzą kolejno:
Grzegorz Maciąg
Adam Cholewka
Joanna Jakubowska


Zapraszamy na kolejne Warsztaty Rysunku – spotkanie 31.10.2014r. godz. 15.00 (spotkania odbywają się co tydzień)
Prowadząca Martyna Dziurska


Dodatkowe informacje oraz zapisy prowadzi pedagog szkolny Joanna Dziechciarz

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE
INNE
Spotkanie organizacyjneJesteś uzdolniony muzycznie, plastycznie, masz śmiałość występowania na scenie? Zapraszamy Cię do współpracy przy imprezie
V Familiada "Obieżyświata"

Impreza odbędzie się 01.12.2014 roku w MOK "Centrum" w Zawierciu. Skierowana jest do szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą rolą (uczniów I LO) jest pomoc przy projekcji slajdów, doborze muzyki, wykonaniu scenografii a także pomoc na scenie podczas poszczególnych zadań.
Mile widziani uczniowie grający, śpiewający, tańczący, którzy zaprezentują się w części artystycznej imprezy.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 24.10.2014 o godzinie 10.30 w czytelni. Zapraszają na spotkanie Joanna Dziechciarz i Agnieszka ŁączkowskaBIEG CROSSOWY - JESIEŃ - FINAŁ
INNE

Piękna, słoneczna niedziela, 19 października... po raz kolejny nie zawiedliśmy. Grupa uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich wspierała czwarty, finałowy już BIEG CROSSOWY & MARSZ NORDIC WALKING, CZTERY PORY ROKU- jesień, organizowany przez grupę PALEO. Wolontariusze z naszej szkoły działali w takich punktach jak: OSiR Zawiercie, Pomrożyce, Skarżyce - Okiennik. Podzieleni na zespoły, kierowali uczestników biegu w odpowiednie miejsca, kibicowali, podawali wodę, zbierali dane czy byli pomocni przy wręczaniu nagród. Uczniowie pod opieką Pani Kariny Surowiec spędzili bardzo pracowity, ale udany dzień, który na pewno zostanie w ich pamięci. Czekamy na kolejną edycję Biegu i oczywiście jesteśmy chętni do pomocy :)

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
SAMORZĄD

Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie… Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli.” Jan Sariusz Zamoyski

Te jakże ważne i mądre słowa wypowiedział pięć wieków temu prześwietny Mąż stanu Jan Sariusz Zamoyski, który doskonale zdawał sobie sprawę z wagi szkolnictwa w państwie. Został on założycielem Akademii, która w pierwszych latach istnienia była znana w całej Europie Środkowej. Niedawno uroczyście obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Dzień ustanowiony został w 1972 r. – data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r. W tym dniu, co roku świętuje 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów, wychowawców.

Czytaj więcej...
Strona 1 z 78 1 2 3 4 > >>