STRONA GŁÓWNA News przegląd Filmoteka Szkolna Galeria od 17.2.2012 Galeria od 1.1.2011
Październik 31 2014 19:18:56   
PROJEKTY
COMENIUS

I LO W PROGRAMIE COMENIUS

I LO W PROJEKCJIE COMENIUS

COMENIUS

Nawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

BIBLIOTEKA

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI 2014/15

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
GRATULACJE

GRATULUJEMY ABSOLWENTOM ILO:
100% ZDANEJ MATURY W 2013r.
99,4% ZDANEJ MATURY W 2014r.

PODSUMOWANIE NA SPORTOWO
SPORT

Wczorajszy pełny wrażeń dzień w naszej szkole to kolejne sportowe sukcesy w bieżącym roku szkolnym i laury dla zwycięzców za wyniki sportowe w roku szkolnym 2013/14. Nie tak dawno wspólnie z drużyną biegaczy cieszyliśmy się z zajęcia 7. miejsca w drużynowych biegach przełajowych chłopców na terenie województwa śląskiego. W godzinach popołudniowych Pani dyrektor B.Bańska wspólnie z wicedyrektorem S.Pawlikiewiczem i prof. R.Wyderką odbierali w siedzibie Starostwa Powiatowego nagrody za najbardziej usportowioną szkołę w powiecie w roku szkolnym 2013/14. Jak pewno czytelnik zauważył „nagrody” bo było ich wiele. Zarówno w klasyfikacji dziewcząt jak i chłopców od wielu lat „ZEROMSKI” nie pozostawia cienia wątpliwości , kto jest najlepszy. Wszystkie puchary i dyplomy dla zajęcie pierwszego miejsca stały się więc naszym łupem !!!. Medale, dyplomy, puchary, które zdobyły nasze koleżanki i nasi koledzy pod opieką profesorów J.Sierki, R.Wyderki, S.Pawlikiewicza i R.Flaka sprawiają nam ogromną satysfakcję  „ŻEROM” GÓRĄ !!!

ŻEROMSKI BIEGA Z SUKCESAMI
SPORT

Nasi koledzy po raz kolejny udowodnili, że sportowy rok szkolny 2014/15 należeć będzie do nich. Po sukcesie w Lidzie lekkoatletycznej tj. zajęciu 12 miejsca w zawodach wojewódzkich wygrali z przewagą około 300 metrów nad kolejną drużyną drużynowe biegi przełajowe. Doskonały wynik w zawodach, które odbyły się w Łazach dawał nadzieję , że w zawodach wojewódzkich w Rudzie Śląskiej chłopcy powalczą o wynik w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn. Ogromne zaangażowanie i ambicja, z jaką walczyli na trasach biegowych z 15 drużynami województwa śląskiego pozwolił na osiągnięcie doskonałego wyniku. W klasyfikacji końcowej chłopcy z „ŻEROMA” zajęli 7 miejsce. Drużyna przygotowywana pod opieką R.Flaka i S.Pawlikiewicza biegła w składzie : O.Sarna, A.Kiszel, K.Bomba, P.Paliga, A.Góral , D.Matusiak i R.Jaworski. Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w przyszłym roku szkolnym.

"WIELKI KONKURS WIEDZY O KULTURZE" W KRAKOWIE
NAUKA

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Dyrekcję Teatru Groteska oraz Dziekana Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie do wzięcia udziału w „Wielkim Konkursie Wiedzy o Kulturze”.

Pierwszy etap miał miejsce w szkole- wystartowały 22 osoby z klas: IA, IB, IE. Ich zadaniem konkursowym było dokonanie analizy i interpretacji działa plastycznego, nadesłanego przez organizatorów konkursu. Prace oceniała niezależna komisja w składzie: prof. Maja Janus, prof. Aleksandra Stolecka.

Czytaj więcej...
WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
WYJAZDY

6.10.2014 roku przed klasami II e i III b stanęło ogromne wyzwanie- musieliśmy wstać bardzo wcześnie i stawić się punktualnie na miejscu zbiórki, lecz naszą motywacją była wycieczka do Wrocławia. Naszymi opiekunami były wychowawczynie klas – mgr Renata Wizor i mgr Iwona Borecka oraz dr Lech Młodziński.
Podróż minęła nam bardzo szybko...Czytaj więcej...

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO
PROJEKTY

Gaudeamus igitur” usłyszało 23. X. 2014 r. troje naszych uczniów, którzy rozpoczną od najbliższego poniedziałku zajęcia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w ramach projektu „Uniwersytet Licealisty”. Natalia, Iwona i Krzysztof otrzymali indeksy uczelni na inauguracji roku akademickiego 2014/2015, która miała miejsce w Centrum Symulacji Medycznej w Katowicach, gdzie wraz z dyrektorami szkół i opiekunami zostało zaproszonych 41 uczniów.

„Jesteście najlepsi z najlepszych” - takimi słowami przywitał młodych studentów „Uniwersytetu Licealisty” prodziekan ds. Studenckich Wydziału Lekarskiego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Jerzy Wojnar. Prorektor ds. Studiów i Studentów prof. dr hab. n med. Joanna Lewin – Kowalik zapowiedziała, że nie będzie to „łatwy rok dla uczniów biorących udział w projekcie, ale przecież każda trudność jest do przezwyciężenia”. Bardzo ciekawy Wykład Inauguracyjny pt. „Lekarz – pacjent, pacjent – lekarz, pielęgniarka – pacjent” wygłosił prof. dr hab. n. med. Krzysztof Ziaja. Wielu spośród słuchaczy ta prezentacja dała wiele do myślenia...Czytaj więcej...

POMOC DLA OSKARA
SAMORZĄDWe wtorek na przerwach będziemy sprzedawać ciasta i inne słodkości. Cały dochód z tej sprzedaży przeznaczamy jest na operację oka dla Oskara Szczygła, sześcioletniego synka nauczycielki powiatu zawierciańskiego, który choruje na nowotwór oka. Jak zawsze liczymy na wasze ogromne serce i wsparcie.

M. Skrzypiciel

WYBORY DO SAMORZĄDU
SAMORZĄD

Informuję, że dnia 28 pażdziernika odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału i oddania głosu na swojego kandydata.

Lista kandydatów:

1.Anna Bogusławska klasa2E
2.Kasper Bomba klasa 1C
3.Dominika Hagno klasa 2a
4.Magdalena Jaworska klasa 2D
5.Szymon Śliwa klasa 1D
6.Mateusz Szota klasa 1A
7.Aleksander Wyderka klasa 2D
8.Barłomiej Zjawiński klasa 2C

M.Skrzypiciel

KONKURS "STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ"
INNE

Trzyosobowy zespół w składzie: Klaudia Gębka, Bartosz Kuras oraz Aleksander Wyderka z klasy 2D nakręcili film na konkurs ,, Strzał w dziesiątkę”. Konkurs związany jest z tegorocznymi obchodami dziesięciolecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Celem 3-minutowego filmu było pokazanie, co zmieniło się wokół nas w ciągu ostatniej dekady? Co Polska wniosła do Unii Europejskiej i jakie szanse Unia oferuje Polsce? Jeszcze nie znamy wyników, ale już wiemy, że praca naszych uczniów będzie promować nasze miasto na portalach internetowych Urzędu Miasta z czego bardzo się cieszymy i trzymamy kciuki.
Link do filmu:

Film o Unii Europejskiej

M. Skrzypiciel

PROJEKT ETWINNING
PROJEKTY

Sharing our "Top Five" to nazwa nowego projektu eTwinning realizowanego w naszej szkole od października 2014 r. do czerwca 2015 r. pod kierunkiem prof. Agnieszki Muc i prof. Agnieszki Łączkowskiej.

16 uczniów z klas: Ia, Ib, Ic, Ie, IIa, IId współpracuje z uczniami ze szkół z: Hiszpanii, Niemiec, Mołdawii oraz polskiego liceum z Sokółki koło Białegostoku. Celem projektu jest wymiana doświadczeń młodzieży i wybór 5 ulubionych filmów, książek i piosenek z danego kraju. W tym 3 obowiązkowo mają to być dzieła, utwory wyreżyserowane, napisane i zaśpiewane przez kobiety. Warunek ten ma rozwijać świadomość płci.

Uczniowie i nauczyciele będą poznawać kulturę innych krajów poprzez zrozumienie ich rodzimej literatury, muzyki i filmu. Będą także pogłębić wiedzę na temat własnej kultury. Formułowanie osobistych opinii i komentarzy w formie pisemnej będzie rozwijało u uczniów i nauczycieli ich kompetencje językowe i cyfrowe. Rezultatem projektu będzie e-book z podsumowań, w którym znajdą się najlepsze zdjęcia, komentarze do książek, filmów i piosenek.

Pierwszym zadaniem jest wykonanie krótkiej prezentacji w programie VoiceThread o szkole. Już niedługo Wam ją zaprezentujemy...:)

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI W INTERMARCHE
PCK
Członkinie Szkolnego Koła PCK z klas: Ia, Ib i IIe przy I LO kwestowały w Intermarche w ramach projektu Polskiego Czerwonego Krzyża "Czwartki w Intermarche z PCK". Zebrane produkty zostaną przekazane rodzinom naszych koleżanek i kolegów będących w trudnej sytuacji materialnej.

Dziękujemy darczyńcom i zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do przekazywania produktów w kolejnych zbiórkach PCK w każdy czwartek w Intermarche.

Opiekun SK PCK Agnieszka Łączkowska
Strona 1 z 79 1 2 3 4 > >>