STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Wrzesień 05 2015 05:37:46   
PROJEKTY


COMENIUS

I LO W PROGRAMIE COMENIUS

I LO W PROJEKCJIE COMENIUS

COMENIUS

Nawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

BIBLIOTEKA

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:Poniedziałek (07.09) - 16

Wtorek (08.09) - 22

Środa (09.09) - 17

Czwartek (10.09) - 11

Piątek (11.09) - 14

GRATULUJEMY !!!
UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
INNE


I znowu się zaczęło... Wakacje dobiegły końca. Uczniom i nauczycielom przypomniał o tym pierwszy dzwonek, który rozległ się w murach Żeromskiego we wtorek, 1 września.

W nowym roku szkolnym 2015/2016 szczególnie gorąco witamy w naszej szkolnej rodzinie uczniów klas pierwszych. Szybko przekonacie się, że Żerom to Wasza szkoła, w której spotka Was wiele nowych przyjaźni oraz radosnych chwil.

Wszystkim na ten nowy rok szkolny życzymy dużo siły, wytrwałości, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem siebie, rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań.

ADM

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Drodzy Rodzice i Uczniowie. Witamy u progu roku szkolnego 2015/2016.
Harmonogram inauguracji roku szkolnego 2015/2016
w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu

9.00 - spotkanie uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich z wychowawcami w klasach ( wg harmonogramu )
9.15 - spotkanie wychowawców i uczniów klas I - III z Dyrektorem szkoły – hala sportowa
10.15 - zajęcia według przygotowanego harmonogramu.

Klasa Sala Wychowawstwo
Ia
85/II piętro
Agnieszka Muc
Ib
63/I piętro
Iwona Borecka
Ic
79/II piętro
Elżbieta Bigajczyk
Id
75/II piętro
Małgorzata Zrebny
Ie
70/II piętro
Urszula Ogurek
IIa
71
Karina Surowiec
IIb
56
Mariola Janus
IIc
61
Marzena Kołton
IId
67
Małgorzata Dziwińska
IIe
62
Aleksandra Stolecka
IIIa
87
Marta Skrzypiciel
IIIb
64
Ewa Warzyńska
IIIc
84
Aneta Pantak
IIId
33
Sawa Hąc - Jakubik
IIIe
90
Renata Wizor
POWITANIE WAKACJI W RYTMIE ZUMBY
INNE

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany przez uczniów i nauczycieli dzień - zakończenie roku szkolnego, początek wakacji. Bieżący rok obfitował w I LO w wiele ważnych wydarzeń. Mogliśmy wykazać się swoimi zdolnościami, umiejętnościami. Uczestniczyliśmy w konkursach, projektach, akcjach charytatywnych, dużo by wymieniać.

Na akademii z okazji zakończenia roku szkolnego dokonano wielu podsumowań. Nagrodzono solidnych i pracowitych. Dość powiedzieć, że samych świadectw z wyróżnieniem wręczono 39, czyli o pięć więcej niż w zeszłym roku.

Część artystyczną przygotowywała klasa Ie. Część ta upłynęła pod znakiem tańca, piosenki i występów akrobatycznych. Jurorzy rozstrzygnęli konkurs "Must be the mam talent". Przede wszystkim jednak na scenie królowała zumba, rozpoczęła ona i zakończyła część artystyczną akademii, w jej rytmie tańczyli wspólnie uczniowie i część nauczycieli. W imieniu organizatorów akademii życzymy wszystkim Żeromiakom i Gronu Pedagogicznemu wakacji
właśnie w rytmie zumby.

A. S.

WAKACJE
INNE
HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO
INNE
HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w piątek 26 czerwca 2015 r. według następującego harmonogramu:

Godz . 8.50 - 9.00 Spotkanie wychowawców z klasami według grafiku :
Ia - Karina Surowiec - sala 71
Ib - Maja Janus - sala 56
Ic - Marzena Kołton - sala 61
Id - Małgorzata Dziwińska - sala 67
Ie - Aleksandra Stolecka - sala 62
IIa - Marta Skrzypiciel - sala 87
IIb - Ewa Warzyńska - sala 64
IIc - Rafał Kowalczyk - sala 84
IId - Sawa Hąc-Jakubik - sala 33
IIe - Renata Wizor - sala 90


Godz. 9.00 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego na hali sportowej szkoły
- Wręczenie nagród
- Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego
Godz 10.00 - Podsumowanie roku szkolnego w klasach
- Omówienie zasad bezpiecznego zachowania w czasie wakacji
- Wręczenie świadectw.
ADM
OGŁOSZENIE DLA ABSOLWENTÓW
INNE
OGŁOSZENIE

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje absolwentów rocznika 2014/2015, że dnia :

30 czerwca 2015 r. od godz. 11.00
w sali 56 i 62

wychowawcy klas rozpoczną wydawanie świadectw dojrzałości. Świadectwa nieodebrane w dniu 30 czerwca 2015 r. zostaną przekazane do odebrania w sekretariacie szkoły.

Warunkiem odbioru świadectwa jest posiadanie dokumentu tożsamości (dowód osobisty, paszport)
. Odbioru świadectwa dojrzałości dokonuje absolwent lub osoba przez niego pisemnie uprawniona.
ADM

DAR DLA SZKOŁY
INNE

" Żerom" otrzymał ostatnio szczególny dar dla od absolwenta rocznika '58 - Janusza Eksnera. To książka "Wyznania snoba. Fragmenty wspomnień", w której autor "przybliża czytelnikom własną, dość nietypową karierę w wymiarze sprawiedliwości".

Dziękujemy Panu Januszowi Eksnerowi za ciepłe słowa o szkole, za pamięć i za podarowanie szkole swojej książki.

Zapraszamy do jej przeczytania do szkolnej biblioteki!

ADM
PODZIEKOWANIE
INNE

Składam serdeczne podziękowania uczniom klas: IA, IB, IC, ID, IE, IIA, IIB, IID, którzy czynnie i z wielkim zaangażowaniem uczęszczali na zajęcia wychowania do życia w rodzinie. W tym roku udało się nam: podpisać współpracę naukowo- dydaktyczną z Instytutem Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Paulina Znamirowska- III A została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie, natomiast Dominika Smoleń- II A, i Wiktoria Warońska- I B zostały finalistkami. Dziewczęta wygrały indeks i mają zapewniony pozarekrutacyjny wstęp na Wydział Psychologii lub Nauk o Rodzinie ze specjalnością kurator sądowy w Uniwersytecie Opolskim, ponadto prowadziliśmy badania we współpracy z UJ- obserwowaliśmy emocje ludzi, notując, obliczając, zapisując oraz badaliśmy wpływ światła na zachowanie człowieka.

W przyszłym roku planujemy konkurs wiedzy psychologicznej ze specjalizacją rodzinną, dalsze projekty, wyzwania, warsztaty. Pozdrawiam moich słuchaczy serdecznie życząc im udanych, pełnych słońca, rodzinnych wakacji:):):)
Katarzyna Zemła

KRAKÓW UJ
PROJEKTY

Miniony piątek powitał nas pochmurnym, deszczowym dniem. Jednakże aura nie potrafiła zmącić naszych dobrych nastrojów związanych z wyjazdem do Krakowa. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta na Patronackiej Uczelni w Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Bardzo ciepło powitała nas koordynatorka naszych "psychologicznych działań" doktor Krystyna Golonka. Podzielona na dwie grupy warsztatowe młodzież udała się na zajęcia. Zostały zaproponowane następujące tematy:
"Twórcze rozwiązywanie problemów w rodzinie, środowisku lokalnym" oraz " Stres- jak go pokonać podczas publicznych wystąpień". Zajęcia odbywały się w sposób wyzwalający emocje, pozytywne myślenie, motywowały do działania.

Czytaj więcej...


PODCHODY LITERACKIE Ia
NAUKA

Koniec czerwca, słońce muska nas swymi promieniami zza szyby… Komu chcę się siedzieć cicho w ławce, gdy wakacje już za pasem? Na pewno nie Ia! 17.06.2015r. z okazji „dotrwania” do 200 lekcji (!) w tym roku szkolnym z języka polskiego, zrezygnowaliśmy z siedzenia w dusznej sali 75, na rzecz Podchodów Literackich, które zorganizowaliśmy na terenie naszego Liceum. Pytania i zadania postawione przed uczestnikami dotyczyły oczywiście literatury i były przydatną powtórką materiału podczas świetnej zabawy. Parę drużyn mogło pochwalić się niezłym czasem przemieszczania się między bazami, ale też całkiem sporą wiedzą na temat epok literackich. Organizatorki („Śliwki, Wilki, Pucki, Ciche i Żyłki”) były bezlitosne i konsekwentne, niczym ciało pedagogiczne, w zaliczaniu pytań i punktów. Najlepsi zostali nagrodzeni ocenami na przyszły rok szkolny. Po zakończonej grze czekał nas piknik klasowy na boisku szkolnym z pyszną pizzą w roli głównej. Wszystkie działania koordynowała profesor Małgorzata Zrebny, dzięki której mogliśmy poczuć się jak na wakacjach bez potrzeby wychodzenia ze szkoły; Miny uczestników potwierdziły, że była to świetna odskocznia od normalnych lekcji i mam nadzieję, że świętować tak będziemy nie tylko 200-setne „rocznice”. Oby było ich jak najwięcej!

Prof.M.Z i M.W.(Ia)

Strona 1 z 96 1 2 3 4 > >>