STRONA GŁÓWNA News przegląd Filmoteka Szkolna Galeria od 17.2.2012 Galeria od 1.1.2011
Wrzesień 02 2014 06:12:36   
PROJEKTY
COMENIUS

I LO W PROGRAMIE COMENIUS

I LO W PROJEKCJIE COMENIUS

COMENIUS

Nawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

BIBLIOTEKA

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI 2014/15

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
Drodzy Rodzice i Uczniowie. Witamy u progu roku szkolnego 2014/2015. Wkrótce, 1 września, ponownie spotkamy się w murach naszej szkoły. Poniżej przedstawiamy harmonogram inauguracji roku szkolnego 2014/2015 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu

9.00 - spotkanie uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich z wychowawcami w klasach ( wg harmonogramu )
9.15 - spotkanie wychowawców i uczniów klas I - III z Dyrektorem szkoły – hala sportowa
9.45 - przedstawienie wychowawców klas I , Dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego – hala sportowa
10.15 - zajęcia według przygotowanego harmonogramu.
Klasa Sala Wychowawstwo
Ia 71/II piętro Karina Surowiec
Ib 56/I piętro Mariola Janus
Ic 61/I piętro Marzena Kołton
Id 67/II piętro Małgorzata Dziwińska
Ie 62/I piętro Aleksandra Stolecka
IIa
87
Marta Skrzypiciel
IIb
64
Ewa Warzyńska
IIc
84
Aneta Pantak/Rafał Kowalczyk
IId
33
Sawa Hąc - Jakubik
IIe
90
Renata Wizor
IIIa
82
Aneta Gawron
IIIb
63
Iwona Borecka
IIIc
79
Elżbieta Bigajczyk
IIId
75
Małgorzata Zrebny
IIIe
70
Urszula Ogurek
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
INNE

I znowu minął rok... Nadszedł z niecierpliwością wyczekiwany czas wypoczynku i ładowania baterii - upragnione wakacje. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku a młodzież prosimy o rozwagę podczas korzystania z dobrodziejstw letniego szaleństwa. Do zobaczenia za dwa miesiące!

WSPÓŁPRACA Z SUM
NAUKA

Cieszymy się z kolejnego sukcesu naszej szkoły, jakim jest niewątpliwie podpisanie umowy o współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach w ramach projektu edukacyjnego " Uniwersytet Licealisty". Celem projektu jest popularyzacja studiów w obszarze medycznym, zmotywowanie Licealistów do pogłębiania wiedzy i zainteresowań w zakresie nauk ścisłych oraz zainteresowaniu najzdolniejszych Licealistów kształceniem w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Miejmy nadzieję, że ta współpraca przyniesie naszym uczniom wiele korzyści i zmotywuje do jeszcze większego wysiłku edukacyjnego.
ADM

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

HARMONOGRAM
ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się w piątek 27 czerwca wg. następującego harmonogramu:

Godz . 8.50 - 9.00 Spotkanie wychowawców z klasami według grafiku :
Ia - Marta Skrzypiciel - sala 87
Ib - Ewa Warzyńska - sala 64
Ic - Aneta Pantak - sala 84
Id - Sawa Hąc-Jakubik - sala 33
Ie - Renata Wizor - sala 90
IIa - Aneta Gawron - sala 82
IIb - Iwona Borecka - sala 63
IIc - Elżbieta Bigajczyk - sala 79
IId - Małgorzata Zrebny - sala 75
IIe - Urszula Ogurek - sala 70

- Uroczyste zakończenie roku szkolnego na hali sportowej szkoły
Godz 10.00 - Podsumowanie roku szkolnego w klasach
- Wręczenie nagród
- Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego
- Omówienie zasad bezpiecznego zachowania w czasie wakacji.
- Wręczenie świadectw
OGŁOSZENIE DLA ABSOLWENTÓW KLAS 3

OGŁOSZENIE

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych
w Zawierciu informuje absolwentów rocznika 2013/2014, że dnia :

27 czerwca 2014 r. od godz. 11.00
w sali 56 i 62

wychowawcy klas rozpoczną wydawanie świadectw dojrzałości. Świadectwa nieodebrane w dniu 27 czerwca 2014 zostają przekazane do odebrania w sekretariacie szkoły. Warunkiem odbioru świadectwa jest posiadanie dokumentu tożsamości ( dowód osobisty, paszport ). Odbioru świadectwa dojrzałości dokonuje absolwent lub osoba przez niego pisemnie uprawniona.
„ UCZNIOWIE Z PASJĄ W KRAKOWIE”
INNE

18 czerwca uczniowie z klasy I E oraz II E udali się na wykłady i ćwiczenia organizowane przez zaprzyjaźniony Instytut Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pod opieką Pani doktor Krystyny Golonki oraz studentów koła naukowego „ Pragma ” nasi uczniowie pogłębili wiedzę z zakresu Badania Gęstości Zapisu EEG oraz poznali procedury badania kandydatów na kierowców. W ramach współpracy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w „Nocy Naukowców” już 27 września 2014r.

Kolejnym punktem była wizyta w teatrze Bagatela na spektaklu „Mayday” , czyli klasycznej farsie rodzinnej, dotyczącej taksówkarza bigamisty i jego perypetii życiowych. Nasza wyprawa dobiegła końca o godzinie 23.30, a z twarzy nie schodził uśmiech.
K.Z.

„ MAM TALENT OD JEZUSA”
INNE

Pod takim hasłem odbył się 15 czerwca 2014 roku, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu Plenerowy Koncert Ewangelizacyjny. Uczniowie naszej szkoły – 55 osób działali jako wolontariusze. Do ich zadań należały: pokaz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, oprawa artystyczna oraz wolontariat terenowy. Wszyscy spisali się celująco. Nasza szkoła była jedyną z placówek ponadgimnazjalnych, biorących czynny udział w Koncercie.

Koordynator Zespołu Ds. Nowej Ewangelizacji Zawiercia ks. Michał Jaskuła wręczył wszystkim wolontariuszom pamiątkowe zaświadczenia.

Wśród „młodych talentów”, wystąpili laureaci konkursu Radosław Drozdowicz i Dominik Pasztetnik, z pokazem układania „Kostki Rubika” z zamkniętymi oczami.

Dziękuję za współpracę, liczę na Was w przyszłym roku.

Katarzyna Zemła

WYCIECZKA DO WŁOCH
WYJAZDY


Wspomnienia…
W dniach 7-13 czerwca 2014r. zorganizowaliśmy z naszego liceum wycieczkę turystyczno-krajoznawczo-edukacyjną do Włoch. Tradycyjnie – piękna Italia powitała nas słoneczną pogodą a Wenecja wyglądała cudownie. Nasza Pani przewodnik oprowadzała nas po zaułkach raczej nieznanych turystom, dzięki czemu poznaliśmy to unikatowe miasto takim, jakie ono jest dla swoich mieszkańców. Rejs tramwajem wodnym po Canale Grande pozwolił nam podziwiać tą nietypową architekturę, a spacer po zaułkach pokazał nam, gdzie są usytuowane szkoły czy szpitale. No i oczywiście plac Św. Marka czy regaty, które właśnie się odbywały, dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Ostatnie westchnienie, szczęśliwie nie na Moście Westchnień i podróż powrotna do - autokaru…

Czytaj więcej...

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU E-TWINNING
PROJEKTY

Właśnie zakończył się projekt e-twinning : „WW1 through a lens” (I WOJNA ŚWIATOWA W OBIEKTYWIE) realizowany we współpracy ze szkołą belgijską VTI Sint-Lucas w Menen (http://www.vtimenen.be). Projekt dotyczył I wojny światowej w 100 –ą rocznicę wybuchu wojny. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie profesor: Agnieszka Muc i Agnieszka Łączkowska.

14 uczniów z klas: Ia, Ic, Id, a przede wszystkim z IIb zbierało przez prawie 4 miesiące materiały o miejscach pamięci I wojny na terenie Zawiercia i w jego okolicach. Nasi partnerzy z Belgii podobne informacje zbierali na swoim obszarze. W trakcie trwanie projektu uczniowie mieli okazję wysłuchać w TMZZ wykładu na temat działań wojennych w czasie I wojny światowej w naszym regionie.

Podsumowaniem wszystkich zebranych materiałów była lekcja otwarta w klasie IIb prowadzona przez uczennice: Izabelę Ibek i Gabrielę Gibas w obecności Pani dyrektor – Bożeny Bańskiej. Nagromadzone materiały zostały ujęte w całość w formie prezentacji multimedialnych i stanowią podsumowanie projektu. Efekty naszej pracy można zobaczyć na stronie:

http://new-twinspace.etwinning.net/web/p102916/welcome


A. M., A. Ł.

WYCIECZKA KLASY IIA do PILICY
WYJAZDY

W czwartek z samego rana (dnia 17.06.2014r.) klasa II A wyruszyła na wycieczkę do Pilicy. Od samego początku nawet pogoda stała po naszej stronie, a która podróż upłynęła nam bez komplikacji.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Dowiedzieliśmy się, że kościół ten łączy w sobie styl barokowy, gotycki i rokoko, a oprócz tego jedną z jego fundatorek była żona Władysława Jagiełły z rodu Pileckich.

Następnie zwiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej, po którym oprowadził nas jeden z braci. Poznaliśmy historię tego miejsca i obejrzeliśmy jego podziemia, ale moją uwagę przykuły piękne ogrody otaczające cały budynek oraz stara zabytkowa studnia. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, jak wygląda zwyczajny dzień franciszkanina i na czym polega życie w klasztorze.


Czytaj więcej...

KANGUR MATEMATYCZNY
NAUKA

20 marca 2014, już kolejny raz, uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie MatematycznymKangur Matematyczny”. W Polsce Konkurs ten organizuje Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych a patronat nad Konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Właśnie otrzymaliśmy wyniki.
Radosław Drozdowicz - 2c w kategorii ”STUDENT1” z wynikiem wyróżniającym zajął I miejsce w powiecie i 27 w regionie katowickim,
Tomasz Węglarz- 2c w tej samej kategorii - II miejsce w powiecie,
Michał Serwa- 2c III miejsce w powiecie.
Mateusz Stolecki -3c III miejsce w powiecie w kategorii ”STUDENT 2”
Błażej Lepiarczyk –Ic III miejsce w powiecie w kategorii ”JUNIOR”
GRATULUJEMY

Strona 1 z 74 1 2 3 4 > >>