STRONA GŁÓWNA News przegląd Filmoteka Szkolna Galeria od 17.2.2012 Galeria od 1.1.2011
Grudzień 20 2014 03:19:52   
PROJEKTY
COMENIUS

I LO W PROGRAMIE COMENIUS

I LO W PROJEKCJIE COMENIUS

COMENIUS

Nawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

BIBLIOTEKA

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI 2014/15

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
GRATULACJE

GRATULUJEMY ABSOLWENTOM ILO:
100% ZDANEJ MATURY W 2013r.
99,4% ZDANEJ MATURY W 2014r.

FILMOWE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
ŚWIĘTA
INNE
„Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole, Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść...”


W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz na nadchodzący nowy 2015 rok życzymy wszystkim radości, spełnienia najskrytszych marzeń, uśmiechu na twarzy i wielu sukcesów!
"ANIELSKIE GŁOSY GOŚCIŁY W PORĘBIE"
INNE


"Anielskie głosy gościły w Porębie"

18 grudnia uczennice z klasy IA: Karolina Dzidowska, Ewelina Widera, Zuzanna Kaszycka i Dagmara Gajecka, wystąpiły w sztuce teatralnej pt: "Opowieść wigilijna" w reżyserii Katarzyny Zemła. Została ona wystawiona na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Śpiewając z podziałem na głosy dziewczyny wykonały cykl kolęd i pastorałek.

Dziękuję za współpracę. K.Z.

OLIMPIADA FILOZOFICZNA
NAUKA

Olimpiada Filozoficzna

Dn. 11.12.2014 r. otrzymaliśmy wiadomość, że uczennica kl. I a Julita Ludwig została zakwalifikowana Przez Komitet Okręgowy do II etapu XXVII Olimpiady Filozoficznej. Pisemne eliminacje odbędą się w Częstochowie na AJD dn. 14.02.2015 r.
Na I etapie Julita pod opieką prof. Beaty Pustułki zmierzyła się z jednym z 10 tematów, a mianowicie: „Czy wojna może być sprawiedliwa? Odpowiedz odwołując się do znanych Ci koncepcji filozoficznych.” Udało się!!! Życzymy powodzenia.

B.P.

DZIEŃ KAWY
INNE


Czarny Festiwal czyli XI Edycja Dnia Kawy udana!

Dawno temu za lasami, za górami, za siedmioma rzekami była sobie szkoła, w której co roku odbywała się akcja charytatywna DZIEŃ KAWY…
Drodzy Żeromiacy – to nie bajka, to tradycja! Jak co roku, od wielu lat, rozpijamy kolejne roczniki „Żeromskiego” aromatycznym napojem jakim jest kawa!
Dzięki Waszej „skłonności do słodkości” udało się zebrać 922 zł.!!! Całość dochodu, jak co roku, a to już 11 rok z rzędu, przeznaczamy na zakup świątecznych paczek dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Gołuchowicach oraz zorganizowanie dla podopiecznych zabawy karnawałowej.
Dziękujemy wszystkim klasom, za przyniesione produkty, które potem mogliśmy zamienić w wyśmienite kawy oraz za przepyszne ciasta!
Zapraszamy już za rok na XII edycję Dnia Kawy w Żeromie!

Czytaj więcej...
OLIMPIADA "WIEDZY O RODZINIE"
NAUKABrawo, Gratulujemy!!!!!
Po raz kolejny Żeromski, jako jedyna szkoła z powiatu wystartowała w olimpiadzie "Wiedzy o Rodzinie"- psychologicznej , organizowanej przez Uniwersytet Opolski.
Do pierwszego etapu przystąpiło 29 osób, zakwalifikowała się szczęśliwa 12, w składzie: Oliwia Więckowska, Wiktoria Warońska, Klaudia Marczyk, Karolina Dzidowska, Natalia Kwiecień, Monika Adamczyk, Paulina Znamirowska, Marcelina Kucharska, Agnieszka Leśniowska, Katarzyna Szeląg, Dominika Smoleń, Weronika Lemańska. Powyższe osoby napisały pracę z zakresu psychologii rodziny, patologii i oligofrenopedagogiki. Teraz przed nimi okres burzliwych przygotowań do etapu II, który odbędzie się już
16 stycznia. Do przeczytania cztery pozycje z zakresu psychologii: Braun - Gałkowska "Psychologia domowa", L. Bakiera "Czy dorastanie musi być trudne", D. Kornas - Biela "Wokół początku życia ludzkiego", E. Sujak "ABC psychologii komunikacji". Wygrana to indeks na wydział, który wybierze laureat lub finalista, spośród: Nauki o Rodzinie - kurator sądowy lub Psychologia.
Informacje i szczegółowe listy do przejrzenia na stronie:

Wyniki olimpiady

Przygotowania czas zacząć! Do pracy, jestem z Was bardzo dumna. Opiekun i promotor mgr Katarzyna Zemła
WYMIANA POLSKO-UKRAIŃSKA - ŻEROMIACY W PORONINIE 2014
WYJAZDY

W dniach 1-9 grudnia bieżącego roku czternastu Żeromiaków wzięło udział w wymianie z młodzieżą ukraińską z Kremenczuka. Przez dziewięć dni uczniowie integrowali się, poznawali narodowe tradycje, obyczaje, gry i zabawy oraz poruszali tematy dotyczące obu państw. Mieli okazję zetknąć się z kulturą ukraińską podczas wieczoru ukraińskiego i zaprezentować swoją własną podczas wieczoru polskiego. Wymienili się symbolicznymi, regionalnymi podarunkami. Każdy dzień miał swój określony temat m.in. dzień muzyczny, sportowy, debat oxfordzkich i inicjatyw obywatelskich. Razem z przyjaciółmi zza wschodniej granicy odwiedzili wiele ciekawych i fascynujących miejsc takich jak zakopiańskie muzeum Hasiora, Krupówki czy Wawel.
Nad całą grupą bacznie czuwały nasze profesorki Cholewka, Pustułka, Pencak, Zawała. W ciągu tych kilku dni narodziło się wiele nowych przyjaźni, dlatego rozstanie było bardzo wzruszające.

SZCZĘŚLIWY NUMEREK
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:Poniedziałek
(15.12)
- 19

Wtorek (16.12) - 6

Środa (17.12) - 28

Czwartek (18.12) - 27

Piątek (19.12) - 9


GRATULUJEMY !!!
SZLACHETNA PACZKA PRZYGOTOWANA
INNE

Jesteśmy w finale Szlachetnej Paczki!!! Jak zwykle Żeromski nie zawiódł i to Wasze dzieło okupione ciężką pracą wielu osób i moim nadwyrężonym nadgarstkiem, co widać na obrazku. Ale już dziś dziękuję Wszystkim Nauczycielom i Uczniom zaangażowanym w paczkę. Nie było by jej bez Was - jesteście Wspaniali. To co widać na zdjęciach to tylko część darów, do rodzin trafią jeszcze: 3 piętrowe łóżka, 3 biurka, kanapa, lodówka, mikser, czajnik i wiele wiele innych… Dziękuję szczególnie wszystkim darczyńcom i tym małym i tym dużym, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby innych….

Do następnej Paczki już za rok

Szczególe podziękowania kieruję dla Uczniów klasy 1a z Wych. Panią Kariną Surowiec oraz klasy 2 a za pomoc w organizacji przedsięwzięcia, klasie 2 c - jesteście Megawielcy i już wy wiecie za co ;-)

Marta Skrzypiciel

Szlachetna Paczka 2014
SAMORZĄD

Halo Halo, Żeromiacy, Robimy Paczkę!!!

Nasza Rodzinka - dla której robimy świąteczną - szlachetną paczkę pochodzi z małej miejscowości oddalonej 20 km od Zawiercia. Składa się z 8 osób -2 rodziców i 6 dzieci w wieku od 6 do 17 lat.

Pomyślcie, że Wasza pomoc sprawi, że ich Święta będą bogatsze o prezenty właśnie od Żeromiaków!!! Wrzucajcie dary do kartonów najlepiej codziennie. Zbiórka potrwa tylko do CZWARTKU - 11 GRUDNIA !!!

Tutaj znajdziesz opis rodziny...
Strona 1 z 83 1 2 3 4 > >>