STRONA GŁÓWNA News przegląd Filmoteka Szkolna
Sierpień 03 2015 23:16:06   
PROJEKTY


COMENIUS

I LO W PROGRAMIE COMENIUS

I LO W PROJEKCJIE COMENIUS

COMENIUS

Nawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

BIBLIOTEKA

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI 2014/15

PODRĘCZNIKI 2015/16

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
GRATULACJE

GRATULUJĄC ABSOLWENTOM ILO:
100% ZDANEJ MATURY W 2013r. 99,4% ZDANEJ MATURY W 2014r.

ZARASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY. >>REKRUTACJA 2015 DO I LO<<

>>REKRUTACJA DO LICEUM DLA DOROSŁYCH GENIUS<<

POWITANIE WAKACJI W RYTMIE ZUMBY
INNE

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany przez uczniów i nauczycieli dzień - zakończenie roku szkolnego, początek wakacji. Bieżący rok obfitował w I LO w wiele ważnych wydarzeń. Mogliśmy wykazać się swoimi zdolnościami, umiejętnościami. Uczestniczyliśmy w konkursach, projektach, akcjach charytatywnych, dużo by wymieniać.

Na akademii z okazji zakończenia roku szkolnego dokonano wielu podsumowań. Nagrodzono solidnych i pracowitych. Dość powiedzieć, że samych świadectw z wyróżnieniem wręczono 39, czyli o pięć więcej niż w zeszłym roku.

Część artystyczną przygotowywała klasa Ie. Część ta upłynęła pod znakiem tańca, piosenki i występów akrobatycznych. Jurorzy rozstrzygnęli konkurs "Must be the mam talent". Przede wszystkim jednak na scenie królowała zumba, rozpoczęła ona i zakończyła część artystyczną akademii, w jej rytmie tańczyli wspólnie uczniowie i część nauczycieli. W imieniu organizatorów akademii życzymy wszystkim Żeromiakom i Gronu Pedagogicznemu wakacji
właśnie w rytmie zumby.

A. S.

WAKACJE
INNE
HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO
INNE
HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w piątek 26 czerwca 2015 r. według następującego harmonogramu:

Godz . 8.50 - 9.00 Spotkanie wychowawców z klasami według grafiku :
Ia - Karina Surowiec - sala 71
Ib - Maja Janus - sala 56
Ic - Marzena Kołton - sala 61
Id - Małgorzata Dziwińska - sala 67
Ie - Aleksandra Stolecka - sala 62
IIa - Marta Skrzypiciel - sala 87
IIb - Ewa Warzyńska - sala 64
IIc - Rafał Kowalczyk - sala 84
IId - Sawa Hąc-Jakubik - sala 33
IIe - Renata Wizor - sala 90


Godz. 9.00 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego na hali sportowej szkoły
- Wręczenie nagród
- Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego
Godz 10.00 - Podsumowanie roku szkolnego w klasach
- Omówienie zasad bezpiecznego zachowania w czasie wakacji
- Wręczenie świadectw.
ADM
OGŁOSZENIE DLA ABSOLWENTÓW
INNE
OGŁOSZENIE

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje absolwentów rocznika 2014/2015, że dnia :

30 czerwca 2015 r. od godz. 11.00
w sali 56 i 62

wychowawcy klas rozpoczną wydawanie świadectw dojrzałości. Świadectwa nieodebrane w dniu 30 czerwca 2015 r. zostaną przekazane do odebrania w sekretariacie szkoły.

Warunkiem odbioru świadectwa jest posiadanie dokumentu tożsamości (dowód osobisty, paszport)
. Odbioru świadectwa dojrzałości dokonuje absolwent lub osoba przez niego pisemnie uprawniona.
ADM

DAR DLA SZKOŁY
INNE

" Żerom" otrzymał ostatnio szczególny dar dla od absolwenta rocznika '58 - Janusza Eksnera. To książka "Wyznania snoba. Fragmenty wspomnień", w której autor "przybliża czytelnikom własną, dość nietypową karierę w wymiarze sprawiedliwości".

Dziękujemy Panu Januszowi Eksnerowi za ciepłe słowa o szkole, za pamięć i za podarowanie szkole swojej książki.

Zapraszamy do jej przeczytania do szkolnej biblioteki!

ADM
PODZIEKOWANIE
INNE

Składam serdeczne podziękowania uczniom klas: IA, IB, IC, ID, IE, IIA, IIB, IID, którzy czynnie i z wielkim zaangażowaniem uczęszczali na zajęcia wychowania do życia w rodzinie. W tym roku udało się nam: podpisać współpracę naukowo- dydaktyczną z Instytutem Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Paulina Znamirowska- III A została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie, natomiast Dominika Smoleń- II A, i Wiktoria Warońska- I B zostały finalistkami. Dziewczęta wygrały indeks i mają zapewniony pozarekrutacyjny wstęp na Wydział Psychologii lub Nauk o Rodzinie ze specjalnością kurator sądowy w Uniwersytecie Opolskim, ponadto prowadziliśmy badania we współpracy z UJ- obserwowaliśmy emocje ludzi, notując, obliczając, zapisując oraz badaliśmy wpływ światła na zachowanie człowieka.

W przyszłym roku planujemy konkurs wiedzy psychologicznej ze specjalizacją rodzinną, dalsze projekty, wyzwania, warsztaty. Pozdrawiam moich słuchaczy serdecznie życząc im udanych, pełnych słońca, rodzinnych wakacji:):):)
Katarzyna Zemła

KRAKÓW UJ
PROJEKTY

Miniony piątek powitał nas pochmurnym, deszczowym dniem. Jednakże aura nie potrafiła zmącić naszych dobrych nastrojów związanych z wyjazdem do Krakowa. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta na Patronackiej Uczelni w Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Bardzo ciepło powitała nas koordynatorka naszych "psychologicznych działań" doktor Krystyna Golonka. Podzielona na dwie grupy warsztatowe młodzież udała się na zajęcia. Zostały zaproponowane następujące tematy:
"Twórcze rozwiązywanie problemów w rodzinie, środowisku lokalnym" oraz " Stres- jak go pokonać podczas publicznych wystąpień". Zajęcia odbywały się w sposób wyzwalający emocje, pozytywne myślenie, motywowały do działania.

Czytaj więcej...


PODCHODY LITERACKIE Ia
NAUKA

Koniec czerwca, słońce muska nas swymi promieniami zza szyby… Komu chcę się siedzieć cicho w ławce, gdy wakacje już za pasem? Na pewno nie Ia! 17.06.2015r. z okazji „dotrwania” do 200 lekcji (!) w tym roku szkolnym z języka polskiego, zrezygnowaliśmy z siedzenia w dusznej sali 75, na rzecz Podchodów Literackich, które zorganizowaliśmy na terenie naszego Liceum. Pytania i zadania postawione przed uczestnikami dotyczyły oczywiście literatury i były przydatną powtórką materiału podczas świetnej zabawy. Parę drużyn mogło pochwalić się niezłym czasem przemieszczania się między bazami, ale też całkiem sporą wiedzą na temat epok literackich. Organizatorki („Śliwki, Wilki, Pucki, Ciche i Żyłki”) były bezlitosne i konsekwentne, niczym ciało pedagogiczne, w zaliczaniu pytań i punktów. Najlepsi zostali nagrodzeni ocenami na przyszły rok szkolny. Po zakończonej grze czekał nas piknik klasowy na boisku szkolnym z pyszną pizzą w roli głównej. Wszystkie działania koordynowała profesor Małgorzata Zrebny, dzięki której mogliśmy poczuć się jak na wakacjach bez potrzeby wychodzenia ze szkoły; Miny uczestników potwierdziły, że była to świetna odskocznia od normalnych lekcji i mam nadzieję, że świętować tak będziemy nie tylko 200-setne „rocznice”. Oby było ich jak najwięcej!

Prof.M.Z i M.W.(Ia)

ŻERMUN 2015 - WSPOMNIENIA
KONFERENCJE MUN

Trzy miesiące temu gościliśmy w naszej szkole prawie 100 gimnazjalistów, którzy chcieli zmienić świat. Przypomnijmy sobie jak ciężko pracowali i wysłuchajmy ich opinii na temat konferencji "Żermun 2015". Oto drugi film z tej dwudniowej imprezy.

ETWINNING
PROJEKTY

Zbliżający się koniec roku szkolnego oznacza także zakończenie (lub przynajmniej zawieszenie na czas wakacji) działań związanych z projektami etwinningowymi. Od września 2014 roku grupa uczniów z klas Ia, Ib, Ie, IIa oraz IId realizowała projekt zatytułowany „Sharing our Top Five”, w którym główną szkołą partnerską było liceum w hiszpańskiej miejscowości Santander. Nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, do jakich książek, utworów muzycznych i filmów najchętniej sięgają ich rówieśnicy z Hiszpanii, a także polecić im wybrane dzieła polskiej literatury, muzyki i sztuki filmowej. Realizacji projektu towarzyszył także wspólny seans filmowy w MOK-u oraz spotkanie w Bibliotece Pedagogicznej w Zawierciu. Projekt dał też okazję do ćwiczenia znajomości języka angielskiego nie tylko w piśmie (przygotowywanie recenzji książek i filmów), ale również w mowie – udało się zorganizować rozmowę z uczniami z Hiszpanii poprzez Skype. W styczniu 2015 r. uruchomiliśmy także drugi projekt, tym razem we współpracy z Armenią (liceum w Vanadzor). Wybór tego kraju jako partnera nie był przypadkowy ze względu na przypadającą w tym roku 100. rocznicę ludobójstwa Ormian. Projekt zatytułowany „Human-inhuman” związany jest tematycznie z międzynarodowym prawem konfliktów zbrojnych, dlatego też w trakcie jego realizacji odbyło się m.in. spotkanie z drem Marcinem Marcinko z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie z klas Id, Ie, IIa i IIc zorganizowali także dla swoich kolegów lekcję na temat ludobójstwa Ormian oraz warsztaty dotyczące aspektów prawnych związanych z procesami norymberskimi. Działania te będą kontynuowane po wakacjach. Uczniom, którzy aktywnie zaangażowali się w rozmaite zadania związane z projektami, dziękujemy!
A. M., A. Ł.

Strona 1 z 96 1 2 3 4 > >>