STRONA GŁÓWNA News przegląd Filmoteka Szkolna Galeria od 17.2.2012 Galeria od 1.1.2011
Marzec 29 2015 12:33:29   
PROJEKTY
COMENIUS

I LO W PROGRAMIE COMENIUS

I LO W PROJEKCJIE COMENIUS

COMENIUS

Nawigacja
MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

BIBLIOTEKA

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI 2014/15

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WITAMY
NAUKA | SPORT | AKCJE I PROJEKTY | SAMORZĄD SZKOLNY | WYCIECZKI I WYMIANY | INNE
You need flash.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
GRATULACJE

GRATULUJĄC ABSOLWENTOM ILO:
100% ZDANEJ MATURY W 2013r. 99,4% ZDANEJ MATURY W 2014r.

ZARASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY. OTO REGULAMIN NABORU

PRZERWA ŚWIĄTECZNA
INNE
U W A G A

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego
w Zawierciu informuje uczniów, że przerwa świąteczna w zajęciach dydaktycznych potrwa od 2 kwietnia /czw./ 2015 r. do 07 kwietnia /wt./ 2015 r.
Pierwszym dniem zajęć lekcyjnych po „przerwie świątecznej”
jest dzień 8 kwietnia 2015 r. (środa)

OGŁOSZENIE


POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2015
NAUKAStallion, stalwart, squeamish, squeaky – trudne? Nie dla wszystkich. Dwie drużyny z naszej szkoły biorące udział w XII POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO udowodniły, że dla nich jest to „a piece of cake”. Konkurs odbył się 23 marca 2015r. Uczestniczyło w nim kilkanaście zespołów z miasta i powiatu zawierciańskiego. Miło nam poinformować, że uczestniczki konkursu z naszej szkoły nie zawiodły ( jak zwykle ) i zajęły dwa pierwsze miejsca. A oto zwycięskie drużyny:

I miejsce Marta Kajdańska Ic
Agata Karoń IId
Monika Nemś Ic
II miejsce Aleksandra Jankowiak IIb
Zuzanna Pencak Ib
Milena Słowikowska IIb

GRATULUJEMY
DYPLOMY UZNANIA PCK
PCK
Kolejne listy gratulacyjne otrzymali nowi honorowi krwiodawcy z I LO. We wtorek 24.03.2015 r. na spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Zawierciu pani prezes Prezes Zarządu OR PCK Małgorzata Komenda wręczyła listy gratulacyjne młodzieży za pierwsze oddanie krwi w tym roku. Starosta zawierciański pan Krzysztof Wrona przekazał zaś na ręce opiekunki grupy z Żeroma pani Joanny Dziechciarz podziękowanie dla szkoły za udział w akcjach krwiodawstwa.
Opiekun SK PCK
DARMOWE WARSZTATY
INNE
ABSOLWENCI 1980
INNE
KONKURS HISTORYCZNY NA 100 LECIE
INNE

Zachęcamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie z okazji stulecia otrzymania praw miejskich przez Zawiercie. Przewidziano trzy kategorie konkursowe (fotograficzno-literacka, filmowa oraz plastyczna) - każdy z Was z pewnością znajdzie więc coś dla siebie. Dla zwycięzców przewidziano nagrody! Szczegóły w załączonym Regulaminie.
A.M.

Regulamin konkursu
DEBATA
INNE

16 marca 2015 roku w naszej szkole miało miejsce kolejne wydarzenie, które było możliwe dzięki współpracy, jaką prowadzimy z Akademią Jana Długosza w Częstochowie. Tematem omawianym podczas poniedziałkowej sesji była twórczość wybitnego wieszcza doby romantyzmu - Adama Mickiewicza. Sesja podzielona była na dwie części. Pierwszą z nich były prezentacje uczennic naszej szkoły, a także bardzo ciekawy wykład doktora Krzysztofa Czajkowskiego, który jest wykładowcą wspomnianej wcześniej Akademii Jana Długosza. Po tej powtórce z życiorysu i dorobku artystycznego Adama Mickiewicza przystąpiliśmy do debaty o dość kontrowersyjnym haśle, a mianowicie "Mickiewicz nudny i niezrozumiały czy ciekawy i budzący podziw". Debatujący skupili się na zagadnieniu lektur szkolnych i czy utwory Mickiewicza, jak: "Pan Tadeusz" oraz "Dziady" powinny zniknąć z kanonu. Po zażartej dyskusji, publiczność skłoniła się ku stronie "promickiewiczowskiej". Nad przygotowaniem i przebiegiem całego wydarzenia czuwały niezmiennie prof. Aleksandra Stolecka i prof. Maja Janus, za co serdecznie dziękujemy.

WSPÓLNIE DZIECIOM
INNE
KURS I POMOCY
PCK

Nowi członkowie Szkolnego Klubu PCK wzięli udział w kursie I pomocy przedmedycznej zorganizowanym przez Polski Czerwony Krzyż oddział w Zawierciu. Uczniowie poznawali metody udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach, m. in.: złamanie, krwawienie, oparzenie, zatrzymanie akcji serca, zakrztuszenie.

Pani ratownik medyczny Sabina Wdowczyk przestawiała zasady postępowania w wyżej wymienionych sytuacjach w teorii i praktyce. Zajęcia były prowadzone w ciekawy i profesjonalny sposób. Każdy z uczestniczących w szkoleniu uczniów otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Umiejętności, które nabywali uczniowie są niezwykle ważne w życiu codziennym. Mogą się przydać w wielu, najczęściej całkiem niespodziewanych sytuacjach. Życzmy sobie wszyscy, żeby nigdy nie trzeba było ich wykorzystywać, ale jeśli zajdzie tak potrzeba, to zrobimy to najlepiej, jak to tylko możliwe, i uratujemy czyjeś życie.
A. Ł.

MAF - „FILADELFIA”
INNE

Uczestnicy Małej Akademii Filmowej naprawdę kochają kino, na serio traktują obraz filmowy, chcą dowiedzieć się o tej dziedzinie sztuki jak najwięcej, chcą oglądać - czasami naprawdę trudne i wyczerpujące psychicznie filmy. Przekonałam się o tym, kiedy zaproponowałam im po „Babel”, „Liście Schindlera”, „Foreście Gampie”, „Locie nad kukułczym gniazdem”, kolejny obraz ukazujący skomplikowaną rzeczywistość, w jakiej przyszło żyć współczesnemu człowiekowi. Mam tu na myśli film Jonathana Demme'a zatytułowany „Filadelfia” z 1993 roku.
Oglądając ten film „żeromiacy - kinomaniacy” po raz kolejny musieli przebrnąć przez egzystencjalne pytania, zaangażować się emocjonalnie, ale jestem pewna, że im trudniejszy obraz, tym cenimy go bardziej i bardziej jesteśmy usatysfakcjonowani. Zatem o czym jest „Filadelfia”? Filadelfia to nie tylko miejsce akcji, to także symbol, symbol walki o sprawiedliwość. Dlaczego? Ponieważ to właśnie w Filadelfii przed dwustoma laty została ogłoszona Konstytucja, dokument, który tą sprawiedliwość miał i ma zapewniać. Filadelfia to miasto prawa, rządzone przez wspaniałych prawych ludzi: prawników, prokuratorów, sędziów. Ale czy naprawdę są to tak krystalicznie czyści obrońcy prawa? Niektórzy tak, inni prawie, a jeszcze inni na pewno nie. Bo Filadelfia tak naprawdę to miasto jak każde inne: ze swoją przestępczością, nietolerancją i walką o pozycję społeczną. Bohater filmu, wzięty prawnik, wkrótce przekonuje się o tym, kiedy pracodawcy, odkrywszy, że jest chory na AIDS, zwalniają go z pracy. Jednak on postanawia walczyć, będąc przekonanym, że sprawiedliwość zatryumfuje.

Czytaj więcej...
Strona 1 z 89 1 2 3 4 > >>